У Секретаріаті президента продовжують наполягати на аверсному режимі використання нафтопроводу Одеса-Броди — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Секретаріаті президента продовжують наполягати на аверсному режимі використання нафтопроводу Одеса-Броди

Енергетика
318
Представник президента України з питань міжнародної енергетичної безпеки Богдан Соколовський вважає, що останні заяви Росії про можливі проблеми з постачаннями нафти в Європу мають підштовхнути до швидкої реалізації проекту створення Євро-Азіатського нафтотранспортного коридору (ЄАНТК) на базі аверсного використання нафтопроводу Одеса-Броди.
"Нещодавні російські заяви про можливі проблеми з постачаннями нафти в Європу необхідно сприймати не лише як політичне шоу, але і як сигнал до практичних дій", - наводяться слова Б.Соколовського в повідомленні, розміщеному на офіційному веб-сайті глави держави.
На його думку, останніми заявами Росія "у властивій їй манері" попереджає Європу про свою неспроможність і надалі забезпечувати стабільні постачання нафти, що пов'язано зі збільшенням експорту в східному напрямі.
"В західному напрямі експорт скорочуватиметься через виснаження ресурсної бази, а також за рахунок перерозподілу потоків з українського маршруту "Південна Дружба" на БТС-2", - додав представник президента.
В зв'язку з цим, відзначив Б.Соколовський, реалізація проекту ЄАНТК дозволить гарантувати стабільні постачання каспійської нафти європейським і українським НПЗ незалежно від ресурсних можливостей Росії.
"В цій ситуації керівництво уряду України мусить негайно припинити загравання з російською стороною і забезпечити аверсний режим роботи нафтопроводу Одеса-Броди для гарантування української національної та європейської безпеки в нафтовій сфері", - підсумував він.
Як повідомлялося, нафтопровід Одеса-Броди спочатку будувався для прокачування легкої каспійської нафти в Європу. Перша черга нафтопроводу протяжністю 674 км. і потужністю 9 млн тонн на рік, що з'єднала морський нафтовий термінал "Південний" і систему магістральних нафтопроводів "Дружба" в районі міста Броди (Львівська обл.), був введений в експлуатацію в 2001 році.
Ця трубопровідна система до 2004 року не використовувалася через відсутність відповідних домовленостей між власниками каспійської нафти і нафтопереробними заводами в Україні та Європі. З 2004 року нафтопровід використовується в реверсному режимі для транспортування нафти з нафтопроводу "Дружба" на термінал "Південний".
Між тим "Укртранснафта" і польська компанія PERN "Przyjazn" S.A. у 2004 році створили СП "Сарматія" (Польща) для будівництва ділянки магістрального нафтопроводу Броди-Плоцьк протяжністю близько 490 км. Пізніше до нього увійшли Азербайджан, Грузія і Литва. У жовтні 2007 року сторони уклали угоду про будівництво ділянки нафтопроводу Броди-Плоцьк-Гданськ (Польща). За замовленням СП "Сарматія" ТЕО проекту ЄАНТК підготовлено компанією Granherne Limited разом з партнерами - компаніями Purvin&Gertz і Greengate LLC.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас