Черновецький пропонує передати йому гуртожитки безкоштовно — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Черновецький пропонує передати йому гуртожитки безкоштовно

Нерухомість
1086
Київський міський голова Леонід Черновецький звернувся до прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко і голови Верховної Ради України Володимира Литвина з пропозицією ввести безкоштовну передачу в комунальну власність гуртожитків, які були включені до статутних фондів акціонерних товариств.
Про це УНІАН повідомили в прес-службі Київської міської державної адміністрації із посиланням на першого заступника голови КМДА Ірену Кільчицьку.
За її інформацією, Черновецький надіслав високопосадовцям лист, в якому пропонує внести відповідні зміни до Закону "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків".
Він нагадує, що нормами закону, що діє, передбачено, що гуртожитки, які не відносяться до державної власності і включені до статутних фондів акціонерних товариств, можуть бути передані в комунальну власність на компенсаційній основі. "Внаслідок цього територіальна община міста змушена платити компенсацію за гуртожитки, які свого часу передавалися акціонерним товариствам безкоштовно. При цьому зарахування гуртожитків, побудованих підприємствами за державні кошти, до статутного фонду акціонерних товариств разом з мешканцями було незаконним", - процитувала Кільчицька уривок листа.
Вона переконана, що внесення змін і доповнень до вказаного закону дозволить відновити соціальну справедливість, уникнути чисельних прецедентів вирішення цих проблем в судовому порядку, зніме соціальну напруженість серед мешканців гуртожитків і забезпечить дотримання їх прав відповідно до Конституції України і житлового законодавства.
Крім того, повідомила Кільчицька, в листі йдеться про необхідності прискорення затвердження Державної програми передачі гуртожитків у власність територіальних общин і створення програми реконструкції гуртожитків. У Києві до комунальної власності територіальної общини підлягають передачі 93 гуртожитки державної форми власності і 88 гуртожитків, які були включені до статутних фондів АТ в процесі приватизації або корпоратизації.
В своєму листі столичний голова також ініціює встановлення мораторію на примусове виселення мешканців гуртожитків, повідомила Кільчицька.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас