Банкіри погрожують українським ЗМІ зменшенням реклами — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Банкіри погрожують українським ЗМІ зменшенням реклами

568
Асоціація "Український кредитно-банківський союз" (УКБС) радитиме своїм членам зменшити розміщення реклами в засобах масової інформації (ЗМІ), які публікують інформацію про шахрайські схеми ухилення від виконання зобов'язань з банківських угод, повідомила прес-служба асоціації.
"Експерты УКБС вимушені вдатися до певних обмежень. А саме - радитимуть банкам змінювати медіаполітику і утримуватися від публікації рекламних продуктів в тих ЗМІ, які розхитують принципи моральності суспільства", - вказується в прес-релізі.
За даними УКБС, попит на інформацію про методи ухилення від виконання зобов'язань перед банками зростає і це є однією з причин погіршення кредитного портфеля фінустанов і збільшення їх збитків.
В повідомленні вказується, що щомісячний моніторинг ЗМІ свідчить про те, що в лютому-2009 пошуковий запит в системі Google "як обдурити банки" видавав 906 результатів, а в листопаді цього року - майже 37 тис.
В цьому зв'язку УКБС нагадує, що частка проблемних кредитів в сукупному обсязі кредитного портфеля банківської системи вже досягла 8,1%, а сукупний збиток до листопада становить 24 млрд грн.
УКБС вказала на зростання кількості негативних публікацій з фінансової проблематики в зверненні до керівництва країни, а також Міністерства внутрішніх справ, Державного комітету телебачення і радіомовлення, Національної спілки журналістів України.
"Це сприяє зростанню економічної злочинності, провокуючи на здійснення протизаконних дій", - підкреслюється в прес-релізі.
"Позичальнику надається "ведмедяча" послуга, тому що жодні схеми не зможуть обійти закон, і платити все одно прийдеться. Але вже набагато більшу суму", - повідомляють в УКБС.
В повідомленні також критикується президент України, який застосував право вето до закону про поправки до Цивільного кодексу відносно відшкодування морального збитку.
"Підписання цього документа дозволило б ввести певні обмеження на поширення недостовірної інформації, яка завдає шкоди діловій репутації. У тому числі фінансових установ. При цьому неадекватна реакція гаранта Конституції на сучасну загрозу грошово-фінансовій системі залишає без захисту не лише репутацію банків, але і добробут кредиторів-позичальників", - вказується в прес-релізі.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас