Бадрак: Контракт на постачання Іраку озброєнь на 2,4 млрд. доларів під загрозою через зволікання українського уряду — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Бадрак: Контракт на постачання Іраку озброєнь на 2,4 млрд. доларів під загрозою через зволікання українського уряду

537
Якщо лист українського уряду з гарантіями іракській стороні не буде підписано вже найближчим часом, Україна втратить не тільки підготовлені, але й вже підписані на цей час найбільші контракти на постачання військової техніки, заявив експерт Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак.
Після участі українського військового контингенту у складі коаліційних сил в Іраку у 2003 році, США, виділивши Іраку 2,4 млрд. дол. на придбання нової військової техніки та озброєнь, з потенційних країн експортерів - Польщі, Чехії, Болгарії, Словенії, України - вибрали саме Україну.
"2,4 млрд. дол. - це найбільший в історії українського ВТС проект, до якого входить низка окремих контрактів, - повідомив Бадрак. - Поставки гігантської партії нових бронетранспортерів і великої кількості танків, солідна партія нової авіатехніки, високоточних засобів ураження, а також послуги на ремонт і модернізацію військової техніки".
"Виконання серії таких угод - це гіперстрибок на ринку озброєнь і гарантована присутність у десятці лідерів, десь на шостій-сьомій позиції, протягом добрих трьох років. Це обґрунтоване завантаження понад 80 оборонних заводів із розширенням стійкого ядра ОПК країни від 30-35 нинішніх підприємств до 70-75, як мінімум", - додав експерт.
За інформацією Бадрака, три контракти обсягом близько 40% названої суми вже підписано. Решта знаходяться на завершальній стадії докладного опрацювання. Але підписання решти контрактів і виконання вже підписаних опинилося під загрозою.
"Ключовий пункт іракської історії - необхідність надання гарантійного листа від уряду України… Такий лист і був підписаний главою уряду у вересні", - повідомив Бадрак. Проте другий лист, на підписанні якого наполягала іракська сторона, невиправдано затягнувся, констатував експерт.
Бадрак не виключає, що зволікання з підписанням контракту є наслідком небажання прем'єр-міністра напередодні виборів покращувати імідж діючого президента України.
"Іракська справа - президентська вотчина. Оскільки реалізується по вертикалі військово-технічного співробітництва - через ДК "Укрспецекспорт". І тому не виключено, що тут спрацює відомий принцип: "Тож не діставайся нікому!", - припустив експерт.
За матеріалами:
Дзеркало Тижня
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас