Уряд Латвії прийняв рішення розділити Parex banka — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Уряд Латвії прийняв рішення розділити Parex banka

256
Уряд Латвії прийняв принципове рішення про розділення Parex banka і доручив Агентству приватизації до 30 грудня надати новий план реструктуризації банку, повідомив прем'єр Валдіс Домбровскіс.
Він додав, що на закритому засіданні уряду було не лише прийнято рішення про реструктуризацію Parex banka, але і уточнено завдання консультантів з його продажу.
Уряд доручив Агентству приватизації розробити план реструктуризації Parex banka, що передбачає виділення з банку активів, що не належать до його основної діяльності. Агентство має погоджувати план реструктуризації з Єврокомісією, після чого уряд розгляне його повторно, сказав прем'єр.
При розділенні Parex banka на дві частини вартість активів, відокремлених від його основної діяльності, може скласти від 500 млн до 1 млрд латів.
Parex banka осінню 2008 року звернувся до уряду по допомогу в подоланні фінансових проблем, які загрожували йому у зв'язку зі світовою фінансовою кризою. У грудні 2008 року уряд підписав угоду з найбільшими акціонерами банку Валерієм Каргіним і Віктором Красовицьким про передачу державі 84,83% акцій. У вересні 2009 року Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) придбав 25% плюс 1 акцію банку. На момент укладення договору з ЄБРР держава володіла 95,3% акцій. Нині 73,4% акцій Parex banka належать Агентству приватизації, а 22,4% - Європейському банку реконструкції і розвитку.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас