Японці готові вирішити для України проблему з технічним газом — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Японці готові вирішити для України проблему з технічним газом

Енергетика
299
Японці лише чекають сигналу, аби приєднатися до фінансування проекту з модернізації української газотранспортної системи. Про це повідомив Надзвичайний і повноважний посол України в Японії Микола Кулінич в інтерв'ю “Лівому берегу”.
Зокрема, на питання “Японці висловлювали інтерес до модернізації нашої газотранспортної системи. Чи досі він існує?”, посол відповів: “Інтерес є, і зробити вони можуть багато, оскільки японці експлуатують такі ж газопроводи”.
За словами Кулінича, “розмови ускладнюються питаннями фінансування. Якщо меморандум, підписаний в березні цього року в Брюсселі, передбачатиме фінансову участь не лише Європейського Союзу, але і Японії, вони приєднаються. Вони говорять: лише дайте нам дозвіл”.
У відповідь на питання, що пропонує Україні японська сторона, Кулінич сказав: ”Що таке технічний газ, довкола якого продовжувалося стільки суперечок? Це газ, за допомогою якого запускається компресор. А японці роблять електричні компресори, що мають високоефективні насоси і котрі не потребують використання технічного газу. Весь Близький Схід працює на таких компресорних установках, вони ж встановлені на тих газопроводах, які йдуть через Туреччину”.
Крім того, за словами посла, “для нашої газотранспортної системи є інший дуже цікавий проект - моніторинг з космосу витоку газу. Є можливість через супутник спостерігати за станом магістральних газопроводів, вмить фіксувати кожен прорив і швидко його ліквідовувати, заощаджуючи на неконтрольованих витоках газу, яких у нас досить багато”.
Як повідомляв УНІАН, за результатами офіційного візиту української делегації на чолі з прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко до Японії в березні 2009 року були визначені перспективні напрями співпраці в таких секторах економіки як газотранспортна система, реконструкція і модернізація ТЕС, розвиток альтернативної енергетики, реформування житлово-комунального сектора, модернізації підприємств гірничо-металургійного і хімічного комплексу і тому подібне.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас