Президент вважає зростання цін на ліки закономірним економічним процесом — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Президент вважає зростання цін на ліки закономірним економічним процесом

279
Президент Віктор Ющенко вважає зростання цін на ліки закономірним економічним процесом. Про це він сказав, виступаючи під час візиту на "Борщаговський хіміко-фармацевтичний завод" (Київ).
"Ми маємо закономірний економічний процес", - сказав Ющенко. Він нагадав, що інфляція в 2008 році склала 23%, а за 9 місяців поточного року - 10%, тоді як ціни на ліки зросли на 38% за 2 роки.
Ющенко вкотре повідомив, що має намір ветувати закон про введення на період кризи мораторію на підвищення цін на ліки.
"Я вирішив застосувати вето до цього закону", - знову відзначив він.
Ющенко вважає, що Кабінет Міністрів має всі механізми і повноваження для контролю за цінами на ліки, зокрема, затверджений перелік ліків з 217 позицій, ціни на які регулюються урядом.
Він вважає, що цей перелік за необхідності можна розширити.
"Я звертаюся до прем'єр-міністра (Юлії Тимошенко): якщо є необхідність, розширте цей перелік на 100 або на 1000 позицій", - сказав Ющенко.
Президент сподівається, що українці зрозуміють мотиви його рішення про ветування закону про мораторій на підвищення цін на ліки.
Як повідомлялося, Ющенко має намір застосувати право вето до закону про введення на період кризи мораторію на підвищення цін на лікарські засоби вітчизняного і зарубіжного виробництва.
Раніше представники асоціацій фармацевтичної галузі звернулися до Ющенка з проханням застосувати право вето до закону про введення мораторію на підвищення цін на лікарські засоби вітчизняного і зарубіжного виробництва.
20 жовтня Рада ввела на період кризи мораторій на підвищення цін на ліки до встановлення розміру мінімальної заробітної плати і пенсій на рівні прожиткового мінімуму і до погашення заборгованості по виплаті заробітної плати, стипендій і грошового забезпечення студентів, курсантів і учнів.
Парламент встановив, що ціни на лікарські засоби вітчизняного виробництва регулюються державою, зарубіжного - реалізуються за цінами, які склалися станом на 1 липня 2008 року.
За матеріалами:
Українські Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас