Фармасоціації просять владу допомогти зупинити дискредитацію фармгалузі в ЗМІ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Фармасоціації просять владу допомогти зупинити дискредитацію фармгалузі в ЗМІ

161
Профільні фармацевтичні асоціації України просять керівництво країни допомогти зупинити дискредитацію фармгалузі в ЗМІ, яка виникла в Україні на тлі епідемії грипу.
В тексті відкритого листа до президента Віктора Ющенка, прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, глави Верховної Ради Володимира Литвина і секретаря Ради національної безпеки і оборони Раїси Богатирьової викладено прохання зупинити масові перевірки фарморганізацій.
Автори листа запевняють, що вищезгадані дії стосовно фармгалузі невиправдані.
Відповідно до відкритого листа, зокрема, в результаті незважених дій в Україні почалася паніка, що спричинила ажіотажний попит на медикаменти і призвела до непосильного навантаження на фармгалузь.
Кажучи про дискредитацію в ЗМІ, автори відкритого листа наводять приклад, коли фармацевтичні організації звинувачують в неготовності до епідемії грипу і несвоєчасному забезпеченні запасу медикаментів і засобів особистого захисту.
"Варто відзначити, що зобов'язання своєчасного створення і постійної підтримки такого запасу - це безпосереднє завдання держави", - сказано в листі.
Профільні організації звертають увагу, що фармкомпанії, які піддалися масовим перевіркам з боку Антимонопольного комітету, Держінспекції по контролю за цінами і Держлікінспекції не можуть нормально функціонувати.
"Замість того, щоб займатися забезпеченням ліками, працівники змушені витрачати свій робочий час на фактично цілодобове надання відомостей і необхідних документів усім категоріям перевіряючих", - констатується в документі.
Крім того, в листі сказано, негативна інформація про роботу фармгалузі, яка поширюється ЗМІ, спричиняє не лише до спотворення сприйняття її функціонування, але і як результат, породжує недовіру пацієнтів до фармацевтичних підприємств.
Відкритий лист складений Всеукраїнською громадською організацією "Аптечна професійна асоціація України", Асоціацією фармацевтичних дистриб'юторів "ФАРМ УКРАЇНА", Асоціацією фармацевтичних виробників України і Об'єднанням організацій і роботодавців медичної і мікробіологічної промисловості України.
Як відзначено в документі, цей відкритий лист складено від імені більше 300 тис. фармацевтів України.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас