НБУ: Потреба у додатковому капіталі банку "Надра" до липня складала 6,4 млрд грн


НБУ: Потреба у додатковому капіталі банку "Надра" до липня складала 6,4 млрд грн

Потреба в додатковому капіталі банку "Надра" (Київ) до липня 2009 року становила 6,382 млрд грн, повідомив Національний банк України (НБУ) на офіційному веб-сайті.

Згідно з повідомленням, відповідні оцінки і оновлені пропозиції щодо рекапіталізації кредитно-фінансової установи передані Нацбанком Міністерству фінансів 20 липня.

Як повідомлялося, в.о. міністра фінансів Ігор Уманський у серпні заявив, що в Мінфін не надходила заявка НБУ на рекапіталізацію банку "Надра".

За даними НБУ, негативне значення регулятивного капіталу банку на 21 серпня становило 519 млн грн, активи - 28,885 млрд грн (без урахування резервів). При цьому зобов'язання банку перед фізичними особами на цей момент становили 7,753 млрд грн (без урахування нарахованих відсотків), у тому числі вклади, що підлягають компенсації через систему гарантування, - 6,164 млрд грн.

НБУ також відзначає з посиланням на тимчасового адміністратора банку "Надра" про досягнення домовленості з міжнародними кредиторами щодо реструктуризації заборгованості фінустанови за умови ухвалення рішення щодо капіталізації банку за участі держави і продовження терміну дії мораторію на вимоги кредиторів.

"На сьогодні рішення щодо капіталізації ВАТ "КБ "Надра" за участі держави не прийнято", - резюмується в повідомленні.

Банк "Надра" заснований в 1993 році. До початку квітня 2009 року його найбільшими акціонерами були Novartik Trading Limited (60,9967%) і Manmade Enterprises Limited (обидві - Кіпр, 30,7406%).

За інформацією тимчасового адміністратора банку Валентини Жуковської, 51% акцій банку "Надра" перебуває в заставі за кредитом, наданим йому в 2007 на суму близько $60 млн, термін погашення якого вже настав. У випадку непогашення позики акції банку повинні перейти у власність кредитора. Суперечка між сторонами розглядається в Лондонському суді.

НБУ 10 лютого поточного року ввів у банку "Надра" тимчасову адміністрацію терміном на один рік. НБУ продовжив мораторій на задоволення вимог кредиторів банку "Надра" з 11 серпня 2009 року до 10 лютого 2010 року. Передбачається, що банк "Надра" візьме участь у програмі рекапіталізації банків за участю держави після реструктуризації зовнішнього боргу.

Згідно з даними НБУ, на 1 липня 2009 року за розміром загальних активів (26,293 млрд грн) банк "Надра" займав 11-е місце серед 184 банків, що діяли.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:Надра КРУ НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua