Тігіпко вважає, що зменшення грошової маси ускладнює вихід економіки із кризи


Тігіпко вважає, що зменшення грошової маси ускладнює вихід економіки із кризи

Колишній радник прем'єр-міністра, екс-голова Національного банку Сергій Тігіпко вважає, що зменшення грошової маси, яке спостерігається з початку року, ускладнює швидкий вихід економіки із кризи.

Про це сказано в повідомленні його прес-служби.

"Така нетипова поведінка монетарних агрегатів викликана діями Нацбанку, який, побоюючись інфляції й тиску на курс гривні, сушить економіку", - сказано в повідомленні.

Тігіпко також гадає, що під час кризи НБУ має сприяти максимальному здешевленню кредитів і полегшенню їх доступності для підприємств.

"У нашому ж Нацбанку мають намір продовжувати політику вилучення гривні з обігу з метою зниження попиту на валюту. Не сприяють припливу готівкових коштів в економіку й спірні постанови НБУ про заборону банкам, котрі мають збитки, видавати кредити (постанова НБУ №421) в умовах кризи", - сказано в повідомленні прес-служби Тігіпка.

Така політика, на його думку, збільшує падіння виробництва.

Як повідомляло агентство, у липні грошова маса, що включає в себе готівку в обігу й кошти на поточних і термінових рахунках у комерційних банках, за оперативним даними, зменшилась на 0,1%, або на 490 млн. гривень із 472,746 млрд. гривень на 1 липня 2009 року до 472,256 млрд. гривень на 1 серпня 2009 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua