ЦБ Росії не бачить підстав для другої хвилі кризи в банківському секторі


ЦБ Росії не бачить підстав для другої хвилі кризи в банківському секторі

ЦБ РФ не бачить підстав для другої хвилі кризи в банківському секторі, заявив перший заступник голови Банку Росії Геннадій Мелікьян на форумі у Санкт-Петербурзі.

"Я не бачу різких впливів, які можуть завдати удару", - сказав він.

Як уточнив Г.Мелікьян, фінансовий стан організацій може погіршуватися при обмеженні кредитування і при збереженні низьких цін на їхню продукцію. Звідси експерти роблять висновки про другу хвилю банківської кризи. На його думку, перші висновки із цієї ситуації дозволяють говорити про те, що проблема стискання кредитування не викличе системних потрясінь.

На думку Г.Мелікьяна, у поточній ситуації, коли банки не можуть прогнозувати зворотність кредитів, і те, як буде відбуватися їхнє рефінансування, поведінка банків є дуже раціональною, вони намагаються захистити себе.

"Непевність і неможливість прогнозувати ситуацію прохолоджують запал наших банкірів нарощувати обсяги кредитування", - сказав він. При цьому перший заступник голови ЦБ підкреслив, що і держава, і банки повинні усвідомлювати те, що, стримуючи кредитування "вони рубають гілляку, на якій сидять", оскільки підприємства опиняються в більш складному становищі, не маючи можливості залучити позикові кошти.

У зв'язку із цим Г.Мелікьян підкреслив, що він не бачить складнощів, якщо на короткому етапі буде нульове зростання або навіть кредитне стискання, але якщо це буде тривати в довгостроковій перспективі, то може викликати проблеми зі стійкістю банківської системи.

"Тривалий період стискання кредитування небезпечний. Довго так тривати не може. Треба вживати активних зусиль, щоб вирватися із цього порочного кола", - сказав перший заступник голови ЦБ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua