Експерт: Українська економіка як і раніше в стані депресії


Експерт: Українська економіка як і раніше в стані депресії

Українська економіка як і раніше перебуває в стані сильної депресії, і ніяких ознак відновлення найближчим часом немає.

Таку думку висловив УНІАН економіст компанії Astrum Investment Management Олексій Блінов.

За його словами, з початку поточного року щомісячні показники скорочення промислового виробництва становили 30-35% (рік до року). Істотне скорочення спостерігається в різних секторах, відзначив економіст. Він вважає, що "гадане поліпшення ситуації в харчовій промисловості у квітні може створити оманне враження, тому що воно було обумовлено, головним чином, швидким зростанням у виробництві алкогольної, тютюнової продукції та соняшникової олії, у той час як більшість інших сегментів залишилася глибоко в мінусі".

Таким чином, на думку економіста, проблема низького споживчого попиту зберігається, що підтверджують недавно опубліковані дані про товарообіг роздрібної торгівлі, який упав на 17% (р/р) за квітень. Він прогнозує, що при слабкому попиті на внутрішньому і зовнішньому ринках зараз необґрунтовано очікувати відновлення в другому кварталі 2009 року.

Разом з тим, у четвертому кварталі 2009 року в Україні повинно спостерігатися зростання промислового виробництва, яке буде пояснюватися, зокрема, низькою базою порівняння минулого року, вважає Блінов. За його прогнозами, падіння обсягів промислового виробництва в 2009 р. складе 19% (р/р).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua