Банк Росії минулого року отримав майже 100 мільярдів рублів прибутку


Банк Росії минулого року отримав майже 100 мільярдів рублів прибутку

В 2008 році прибуток Банку Росії склав 97 мільярдів 788 мільйонів рублів. В 2007 році Банк Росії отримав прибуток у розмірі 24 мільярда 565 мільйонів рублів. Таким чином, прибуток ЦБР в 2008 році виріс в 4 рази в порівнянні з 2007 роком, передає агентство Фінмаркет з посиланням на річний звіт ЦБ РФ, що надійшов у Держдуму.

Торішній прибуток Банку Росії побив усі рекорди. В 2006 році Банк Росії отримав прибуток у розмірі 39,197 мільярда рублів, в 2005 році - 81,940 мільярда.

Дивуватися рекордному результату ЦБ не варто, вважає економічний оглядач Newsru.com Максим Блант. "Якщо врахувати, що всі останні роки Банк Росії купував валюту, щоб не допустити занадто різкого зміцнення рубля, і тільки в серпні минулого року почав продавати - фіксуючи прибуток, то нічого дивного в рекордному результаті немає. Одна переоцінка міжнародних резервів ЦБ, завдяки тому, що долар додав за рік близько 5 рублів, а євро - близько 6, дає набагато більш відчутний прибуток, ніж показав ЦБ".

При цьому Максим Блант нагадує, що частина прибутку від переоцінки міжнародних резервів ЦБ припадає на Мінфін, розміщені в іноземній валюті резерви якого включаються в міжнародні резерви Банку Росії. Саме цим пояснюється відносно скромний результат ЦБ.

Можна не сумніватися, що результати ЦБ у першому кварталі поточного року, завдяки девальвації, що тривала у січні, виявляться не менш райдужними, ніж результати минулого року. Питання в тому, наскільки корисною виявиться девальвація, на якій ЦБ заробив без малого 100 мільярдів рублів, для російської економіки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua