Білий дім США заявив про пожвавлення економіки країни


Білий дім США заявив про пожвавлення економіки країни

Економіка США майже перестала демонструвати вільне падіння і переходить до пожвавлення, повідомив директор управління Білого дому з бюджету Пітер Орсзаг. Він відзначив, що як тільки економіка почне відновлюватися, дефіцит національного бюджету буде швидко скорочуватися, передає Associated Press.

За словами Орсзага, економічні показники за квітень свідчать, що найскладніша фаза кризи вже пройдена. Голова бюджетного відомства відзначив, що скоротити дефіцит бюджету в довгостроковій перспективі дозволить проведена адміністрацією президента США Барака Обами реформа системи охорони здоров'я. У цей час безкоштовним медичним забезпеченням користуються люди літнього віку і незаможні американці.

Як відзначив в інтерв'ю CNBC Байрон Він, старший інвестиційний стратег Pequot Capital, у США інвестори закладають у свої розрахунки початок відновлення економіки наприкінці 2009, або найпізніше - на початку 2010 року.

На даний момент американська економіка одержала лише 13% від загального обсягу стимулюючих коштів, і поки ці гроші продовжують надходити, на ринках буде переважати "бичачий тренд". Проте, картина може змінитися до кінця 2010 року, коли антикризові кошти вичерпаються.

Говорячи про світову економіку, експерти сходяться на тому, що зараз мова йде не про її відновлення, а про уповільнення спаду. Наприклад, британська економіка скоротилася за останні 6 місяців приблизно на 4%, а скорочення економіки США за останні півроку склало трохи більше 6%.

У випадку продовження цієї тенденції світ опиниться на порозі чергової Великої депресії: тоді всього лише за три роки світовий ВВП скоротився на 25%. Хоча, звичайно, багато чого буде залежати від антикризових програм влади і від їхніх планів допомоги банківському сектору.

Побоювання викликає і стан світового фінансового сектору. "Для відновлення банківського сектору необхідна ліквідність, але її поки недостатньо", - відзначає економіст Berkeley Баррі Ейшенгрін. Із цим важко не погодитися: на початку травня були опубліковані результати стрес-тестів американських банків.

Згідно із цими тестами, банківській системі США буде потрібно ще як мінімум 75 млрд дол. Міжнародний валютний фонд (МВФ) запропонував провести схожі тести й у Європі.

Однак уже зараз зрозуміло, що світові фінансові ринки відновляться лише тоді, коли банкам удасться позбутися токсичних активів. Може, світ уже й пройшов найважчу стадію кризи, але доводиться визнати, що до повного відновлення світовій економіці ще далеко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua