Пинзеник: Україна балансує на грані, казначейські рахунки - голі


Пинзеник: Україна балансує на грані, казначейські рахунки - голі

Колишній міністр фінансів Віктор Пинзеник вважає, що сьогодні ситуація в економіці надзвичайно складна й Україна “балансує на грані можливого”.

Про це він сказав в інтерв'ю “Газеті по-українському” (№ 69 від 15 травня), відповідаючи на запитання, чи існує загроза втратити керованість економічною ситуацією в державі, про що він доповідав главі уряду в січні напередодні звільнення з посади міністра.

“Я не хотів би говорити про це як про сценарій нашого майбутнього, але умови для його здійснення є. Країна балансує на грані можливого, у всіх системах вона - як натягнута струна. У якийсь момент може обірватися”, - сказав Пинзеник.

За його словами, сьогодні спостерігається сильний спад економіки, бюджет має серйозний дефіцит, немає джерел для його фінансування, і запасу міцності нема, тому що казначейські рахунки - ”голі”. “Такого не було ніколи. Це життя одним днем або одним місяцем”, - додав він.

Разом з тим, хоча оптимізму нинішня ситуація не викликає, вважає екс-міністр, але країна ”вирулює” у кожному разі. “Зупинити економіку неможливо, вона сама знаходить спосіб пристосуватися”, - стверджує він.

Однак при цьому, вважає Пинзеник, доведеться заплатити велику ціну. “Спад досить сильний, такого не очікували в найгірших прогнозах. Неминуча плата - падіння реальних зарплат і пенсій”, - відзначив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua