У банках Вільнюса скупили запаси валюти через чутки про девальвацію


У банках Вільнюса скупили запаси валюти через чутки про девальвацію

Жителі литовської столиці, піддавшись чуткам про майбутню девальвацію літа, стали активно скуповувати іноземну валюту, насамперед євро.

Про це повідомляє Delfi.lt з посиланням на Lietuvos rytas.

З чуток, національна валюта повинна була знецінитися 8 березня, тому 7 березня багато хто вирішив від неї позбутися. До вечора в багатьох відділеннях банків, як повідомляє видання, "не залишилося іноземної валюти".

Жителі Вільнюса воліли обмінювати літи на євро, крім того, вони купували американські долари, польські злоті і британські фунти стерлінгів.

Нагадаємо, що на початку 2009 року низка країн, що постраждали від економічної кризи, девальвували свої валюти. У близькому зарубіжжі на такий крок пішли, зокрема, Білорусія, Казахстан, Таджикистан і Вірменія. "Плавна девальвація" національної валюти була проведена й у Росії.

Уряд Литви, зі свого боку, стверджує, що, незважаючи на економічні труднощі, знецінювати літ не збирається. "Усі чутки про можливу девальвацію літа - повна дурниця. Літ був і залишається стабільним. Крапка", - заявив прем'єр-міністр країни Андрюс Кубілюс.

У той же час він відзначив, що доходи бюджету в 2009 році виявляться меншими, ніж передбачалося. Нагадаємо, що бюджет-2009 було прийнято в грудні 2008 року з дефіцитом 1,5 мільярди літів. Тепер же уряд вважає, що "діра" у бюджеті може скласти два мільярди літів (близько 730 мільйонів доларів). Влада розраховує упоратися із ситуацією, скорочуючи державні видатки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua