Індекс активності промсектора РФ у січні виріс


Активність у промисловому секторі Росії в січні збільшилася, повідомляється в прес-релізі банку VTB Capital.

Значення індексу менеджерів з постачання (ІМП), що розраховується банком на основі опитування, виросло минулого місяця до 34,4 пункти з 33,8 пункту в грудні, що було найнижчим рівнем за весь період досліджень з вересня 1997 року.

Однак індикатор перебуває нижче оцінки 50 пунктів вже протягом шести місяців поспіль, найтриваліший період спаду з 1998 року, коли показник був менше цього рівня протягом семи місяців.

Значення індексу ІМП вище 50 пунктів свідчить про загальну активізацію діяльності в промисловості, нижче 50 пунктів - про спад ділової активності.

"У січні значення ІМП у виробничій сфері склало 34,3 пункти, що лише деяким вище грудневого показника (33,8 пункту). При цьому більшість компонентів індексу як і раніше перебуває значно нижче 50 пунктів. Такі показники, як випуск продукції та обсяг внутрішніх та експортних замовлень залишаються поблизу історичних мінімумів, а ситуація із зайнятістю погіршується", - заявив економіст банку VTB Capital Дмитро Федоткин, слова якого наводяться в повідомленні.

"З позитивних моментів слід зазначити ослаблення інфляційного тиску, обумовлене такими факторами, як зниження попиту, падіння цін на сировинні товари, використовувані в будівництві та суміжних областях, а також енергоносії. Правда, ефект від падіння цін на сировину і матеріали був нівельований триваючим ослабленням рубля до бівалютного кошика", - додав він.

VTB Capital - британський банк, зареєстрований в Англії та Уельсі, що здійснює свою діяльність на території Великобританії та у Сінгапурі і є членом Лондонської фондової біржі.

ІМП розраховується з урахуванням сезонних змін за результатами щомісячного опитування, в якому беруть участь більше 300 компаній російського промислового сектора. Дослідження проводиться з вересня 1997 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua