0 800 307 555
0 800 307 555

Полсон: У США не виявилось інструментів для боротьби з кризою


Полсон: У США не виявилось інструментів для боротьби з кризою

Генрі Полсон, що йде з посади міністра фінансів США, заявив Financial Times, що американський уряд зіткнувся з фінансовою кризою не маючи інструментів, необхідних для ефективної боротьби з ним.

"Ми працювали, не маючи всіх тих повноважень, які необхідні для такої великої держави, як США", - сказав він.

На його думку, навіть після схвалення Конгресом $700 мільярдної Програми допомоги нестабільним активам у жовтні, уряд як і раніше не мав таких важливих інструментів, як спеціальний режим банкрутства фінансових фірм, що не є банками.

"Ми маємо справу з явищем історичного масштабу, і готового сценарію в нас не було, - продовжив він. - Причина труднощів полягає насамперед у тому, що ці ексцеси накопичувалися протягом багатьох років. Ще один момент - і глобальна архітектура, і система державного регулювання в США безнадійно застаріли".

Проте, Полсон високо оцінює прогрес, досягнутий після прийняття TARP. Він як і раніше захищає своє рішення використовувати фонди, спочатку виділені лише на викуп активів, для уливань фінансового капіталу і підтримку ризикованих програм кредитування Федеральної резервної системи.

"Люди скаржаться, що банки не дають достатніх кредитів, - говорить Полсон. - Я згодний: цього дійсно недостатньо. Але якби не були початі ті заходи, що ми вжили, щоб підвищити довіру до банків, кредитування було б ще менше".

Полсон хотів би, щоб майбутній перегляд системи державного регулювання зробив її "кращою та ефективнішою". Крім того, треба поставити справу таким чином, щоб інфраструктура дозволяла пережити падіння навіть великих фінансових інститутів, вважає він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua