Індекси США знизилися в четвер вперше за 3 дні - на 2,5-3%, ф'ючерси в п'ятницю ростуть


Фондові індекси США знизилися в четвер на 2,5-3%, при цьому падіння відбулося вперше за три дні.

Одним з основних побоювань ринку стала інформація про те, що керівництво General Motors (GM) розглядає можливість заздалегідь організованого і погодженого з кредиторами банкрутства, повідомило агентство Bloomberg. Ціна акцій GM за підсумками торгів впала на 16%.

У той же час котирування ф'ючерсів у п'ятницю демонструють незначне підвищення: контракт на Dow Jones подорожчав на 8:09 МСК на 0,14% і на Standard & Poor's 500 - на 0,07%.

Погано вплинули на настрої інвесторів 4 грудня й дані з ринку праці. Число американців, які одержують допомогу з безробіття, виросло за тиждень із 17 до 23 листопада до 4,087 млн чоловік - максимального рівня за 26 років.

Безробіття в США, за оцінками аналітиків, досягло в листопаді максимальної оцінки за 15 років - 6,8%. Офіційні дані будуть опубліковані 5 грудня.

"Шанси на розворот економіки в першому півріччі 2009 року швидко скорочуються, оскільки безробітні не зможуть підтримати економічне зростання", - відзначає інвестиційний аналітик Invesco Дайан Гарник.

"Зараз люди побоюються, що це не рецесія, а друга Велика депресія або Велика рецесія номер один", - заявив президент Condor Capital Management Кеннет Шапиро.

Крім того, негативно вплинув на ринок прогноз Merrill Lynch & Co., відповідно до якого ціна нафти може опуститися нижче $25 за барель у наступному році, якщо рецесія пошириться на Китай. Витрата палива в США за останні чотири тижні скоротилася на 6,2% у порівнянні з попереднім роком, свідчать дані американського міністерства торгівлі. Нафта в ході торгів опускалася до $43,59 за барель, що є мінімальною оцінкою із січня 2005 року.

У результаті подешевіли акції нафтових компаній: Exxon Mobil Corp. - на 3,4%, Southwestern Energy - на 15% та EOG Resources - на 14%.

Котирування паперів Apple, що випускає iPhone, опустилися на 4,7% після того, як найбільший у світі виробник мобільних телефонів Nokia заявив, що світовий ринок мобільних телефонів впаде на 5% або більше в наступному році. Це стане першим зниженням з 2001 року. Раніше фінська компанія заявляла, що очікує падіння продажів, не даючи певних прогнозів.

Вартість паперів Merck & Co., однієї з найбільших фармацевтичних компаній США, впала на 5,5%. Компанія очікує більше значного зниження чистого прибутку в 2009 році, ніж прогнозують аналітики, через різке скорочення продажів її найпопулярніших брендів. Чистий прибуток Merck без урахування одноразових статей балансу складе від $3,15 до $3,30 на акцію в наступному році, відзначається в прес-релізі компанії. Середній прогноз аналітиків припускає прибуток на рівні $3,52 на акцію.

Ціна акцій AT&T впала на 3,1%. Найбільший оператор телефонного зв'язку в США має намір скоротити 12 тис. робочих місць, або 4% штату співробітників, у рамках зменшення витрат. Витрати компанії на звільнення співробітників у цьому кварталі складуть рекордні $600 млн.

У той же час папери Wal-Mart подорожчали на 1,3%. Продажі найбільшої у світі мережі магазинів роздрібної торгівлі в листопаді перевищили очікування, зокрема, за рахунок знижок.

Інші підприємства роздрібної торгівлі, продажі яких також виявилися краще прогнозів, теж подорожчали: Nordstrom - на 10%, Office Depot - на 15% й Macy's - на 6%.

Індекс Dow Jones Industrial Average за підсумками торгів у четвер знизився на 215,45 пункту (2,51%) - до 8376,24 пункту.

Standard & Poor's 500 за день опустився на 25,52 пункту (2,93%), склавши 845,22 пункту. З початку поточного року індикатор втратив 42%.

Значення індексу Nasdaq Composite зменшилося на 46,82 пункту (3,14%) - до 1445,56 пункту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua