874
Скільки коштує бухгалтерові підвищити кваліфікацію
За 15 тисяч гривень можна вивчити міжнародні стандарти фінансової звітності. А за 1,5 тисячі - вивчити облік у сфері громадського харчування.
Працівники фінансового сектора одними з перших відчули на собі прихід до України глобальної кризи. За даними рекрутингових агентств, близько 74% компаній, які працюють у фінансовій сфері, переглянули свої витрати на персонал. Деякі вдалися до скорочення штату. Тим, хто втратив роботу, рекрутери радять підвищити кваліфікацію або перемінити профіль.
Звернути увагу фахівці рекомендують на виробничу сферу і невеликий приватний бізнес. Щоб збільшити шанси одержати роботу, можна освоїти міжнародні стандарти фінансової звітності.
Я б у бухгалтери пішов, нехай мене навчать
Як розповідає старший менеджер з підбору персоналу рекрутингового агентства "Пропоную роботу" Лариса Яриза, багато економістів і бухгалтерів, які раніше працювали в банківському секторі, хочуть підвищити свої шанси на знаходження нової роботи, відвідавши спеціалізовані бухгалтерські курси.
"Бухгалтерський облік у банківській сфері відрізняється від бухобліку в торговельному секторі або в промисловості. Дані галузі поки менш зачеплені кризою, тому знайти роботу бухгалтером у цих сегментах можна", - пояснює фахівець.
Підвищити кваліфікацію або поміняти спеціалізацію бухгалтер може в навчальних центрах, які пропонують курси й з інших спеціальностей, де часто вітаються економічні знання. Наприклад, можна перевчитися на керівника або фахівця в сфері HR.
У київському Інституті економіки, права і систем управління Песоцьких можна одержати відразу три спеціальності, пов'язані з фінансами, - бухгалтер, менеджер зовнішньоекономічної діяльності і фінансовий директор. Тривалість освіти від 6 місяців (для тих, хто вибрав бухгалтерський напрямок) і до 16,5 місяця для підготовки фінансових директорів. Коштувати це буде 750 гривень на місяць.
"До нас приходять як люди, які мають намір вивчати бухгалтерію з нуля, так і ті, які мають досвід, але хочуть претендувати на більше високі посади", - розповідає головний бухгалтер Інституту Песоцьких Оксана Песоцька.
За її словами, співвідношення новачків і бухгалтерів з практичним досвідом на бухгалтерських курсах становить 50 на 50. Фахівець відзначає й зростання інтересу до освітніх курсів фінансового напрямку.
"У порівнянні з минулим роком кількість бажаючих навчатися за цими програмами виросла на 70%", - говорить Оксана.
Освоїти міжнародні стандарти
Є деяке збільшення попиту на бухгалтерські курси і в київському науково-виробничому об'єднанні ІТЕК. "Попит виріс на 10-15%", - відзначає менеджер Жанна Куць. Людям, які вже мають досвід роботи в бухгалтерії, пропонуються курси з вивчення міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ).
"Цей курс у нас представлений чотирма блоками - фінансова звітність, бюджетування, управлінський і бухгалтерський облік", - розповідає Куць. Тривалість навчання від 6 до 12 тижнів залежно від модуля, вартість - від 2,2 до 4,3 тисячі гривень.
"Фахівець, який пройшов такі курси, легко може трансформувати звітність, виконану за національними стандартами, під міжнародний стандарт. А виходить, він зможе претендувати на роботу в міжнародній компанії", - стверджує вона. Правда, для цього буде потрібно ще й володіння іноземною мовою.
Людям, які не мають можливості знайти час для перекваліфікації, рекомендують відвідування індивідуальних занять. "Якщо в людини не вистачає окремих знань у сфері торгівлі або виробництва, вона може одержати їх індивідуально. Вартість одного такого заняття - 80 гривень", - розповідає Галина Чекунова, директор одеського освітнього центра Garnet.
Одержати знання в сфері міжнародної звітності можна й в Академії бізнесу при "Ernst & Young Україна". Протягом 3-6 місяців слухачі програми мають можливість підготуватися до здачі диплома ACCA. Така програма в першу чергу буде корисна не тільки бухгалтерам, але й людям, які працюють у сфері аудита, фінансів, співробітникам банківської сфери. Вартість такого навчання - від 6,7 до 15,5 тисячі гривень залежно від кількості аудиторних занять.
Стати профітором
Як розповіли в Інституті Песоцьких, є ще одна спеціальність, пов'язана з фінансами і дуже актуальна зараз, - профітор. По суті, це управляючий процесами економії та ощадливого ведення бізнесу, швидкого згортання бізнесу або окремих його підрозділів з метою відновлення рентабельності.
"Якщо інших фахівців у періоди кризи скорочують, то на профіторів попит росте, - говорить Песоцька. - Це переконливо продемонструвала криза 1998 року в Україні та Росії".
Тетяна Недоризанюк
За матеріалами: Діло
Поділитися новиною