Міжвідомча комісія наполягає на переговорах з "Венко Прикерченська" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Міжвідомча комісія наполягає на переговорах з "Венко Прикерченська"

169
Міжвідомча комісія одностайно прийшла до висновку, що єдиним прийнятим механізмом врегулювання суперечки навколо угоди між державою України і компанією "Венко Інтернешнл лтд" є негайна установа прямих переговорів між Міжвідомчою комісією з організації укладення і виконання УРП або уповноваженим Кабінетом міністрів органом і компанією "Венко Прикерченська лтд". Такі висновки міжвідомчої комісії з підготовки пропозицій щодо врегулювання спірних питань, які виникли у зв'язку з відміченою угодою.
Для початку таких переговорів українська сторона повинна:
- скасувати наказ Мінприроди щодо анулювання спеціального дозволу на користування надрами, виданого компанії "Венко Прикерченська лтд";
- скасувати розпорядження про припинення угоди між Кабінетом міністрів та "Венко Інтнрнешнл лтд" на розділення вуглеводнів;
- розглянути і схвалити внесені інвесторами програми робіт і бюджетів відповідно на 2007 і 2008 рр.
- затвердити склад представників української сторони Координаційного комітету з виконання відміченої угоди і положення про Координаційний комітет.
Також у висновках міжвідомчої комісії наголошується, що угода про розділ продукції, між Україною і компанією "Венко Інтернешнл" є діючою.
Разом з тим в документі підкреслюється, що Кабінет міністрів не виконує свої зобов'язання. Зокрема, уряд не затвердив склад української частки Координаційного комітету, не розглянув і не затвердив проекти програм робіт та бюджетів на 2007-2008 рр. Також Кабміном не розглянуті і не затверджені перелік програм з залучення українських товаровиробників до робіт, які проводитимуться відповідно до угоди, пропозиції щодо плану рахунків, ведення робочих записів, які визначають основи ведення процедур бухгалтерського і розрахункових операцій; перелік видів страхування, по яких договори страхування полягають виключно із страховими резидентами України, а також обсяги зобов'язань страховика.
Крім того, міжвідомча комісія прийшла до висновку, що "Венко Прикерченська" має всі необхідні технічні ресурси і досвід організації діяльності, необхідні для виконання пошукових і інших робіт, передбачених угодою про розділення вуглеводнів. Комісія також прийшла до висновку, що надані інвестором копії засновницьких і інших документів свідчать, що компанія "Венко Приерченська" є зв'язаним обличчям компанії "Венко енерджі" (США) та Венко Інтернешнл лтд" (Бермуди).
Нагадаємо, 21 травня ц.р. Кабінет міністрів в односторонньому порядку розірвав угоду з компанією Vanco International. Проте Рада національної безпеки та оборони 30 травня ц.р. рекомендувала уряду скасувати свою постанову про вихід з угоди про розділ продукції з компанією. Крім того, 18 травня Президент України підписав указ до 566/2008 "Про припинення дії розпорядження Кабінету міністрів України від 21 травня 2008 року №740-р".
У липні компанія почала арбітражний процес проти України в Арбітражному інституті Торгової палати м. Стокгольма. У відповідь на це 5 серпня українська сторона відкликала свої пропозиції щодо мирного врегулювання суперечки з "Венко Прикерченська".
"Венко Прикерченська" займається геологорозвідкою та розробкою нафтогазових родовищ на Прікерченському шельфі Чорного моря (проект). Реалізація проекту запланована в два етапи: пошукові роботи і розробка та видобуток. Інвестиції в цілому складуть більше 15 млрд дол. Інвестори проекту: ДТЕК, Integrum Technoloдgies Ltd та Shadowlight Investments Ltd.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас