323
МАУ залишить міноритарій
Авіакомпанію "Міжнародні авіалінії України" (МАУ), одного з найбільших українських авіаперевізників, може залишити міноритарний акціонер. Як стало відомо, на 21 листопада 2008 р. призначені збори акціонерів, на яких буде розглянуто питання викупу авіаперевізником власних акцій.
У прес-службі МАУ повідомили, що "один з міноритарних акціонерів МАУ, іноземний інвестор, висловив намір продати свою частину акцій товариству для того, щоб авіакомпанія розпорядилася цими паперами на свій розсуд". Назва акціонера, що вирішив залишити ряди власників авіакомпанії, не розкривається. Однак, за деякою інформацією, мова йде про голландську компанію AerCap Aviation Solutions, якій належить близько 6% паперів авіакомпанії.
Подальшу долю казначейських акцій у МАУ пообіцяли вирішити "у робочому порядку".
Найбільшим співвласником "Міжнародних авіаліній України" є українська держава в особі Фонду держмайна (61,6% акцій), найбільшим приватним - австрійська компанія Austrian Airlines (22,5%). Власником ще близько 9,9% акцій авіаперевізника виступає Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР).
Кому в підсумку дістануться ці цінні папери, поки невідомо. У компанії AerCap та у Фонді держмайна від коментарів утрималися. Координатор зовнішніх зв'язків представництва ЄБРР в Україні Антон Усов сказав: "Ми і раніше заявляли, що ЄБРР може розглянути можливість збільшення своєї частки в статутному фонді "Міжнародних авіаліній України".
Прес-секретар Austrian Airlines Міхаель Браун повідомив "і", що авіакомпанія розглядає різні сценарії зростання в Україні. "Можлива покупка акцій, про яку мова йде, це одна з декількох опцій, які в нас є. Ми обговоримо і виберемо з нашими партнерами по МАУ найкращу стратегію розвитку", - сказав він.
Компанія AerCap Aviation Solutions віддавна відіграє роль лізингодавця авіаційної техніки, яку використовує авіакомпанія. Лізингове співробітництво дотепер не припинене. Наприклад, учора на рейсах МАУ почав працювати черговий літак Boeing, наданий у лізинг голландською компанією.
На думку аналітиків, однією з можливих причин, через яку компанія вирішила вийти зі складу акціонерів авіаперевізника, стало те, що в часи фінансової кризи міжнародні інвестори закривають позиції в Україні, так само як і в інших країнах, що розвиваються.
Найбільш імовірним покупцем можна назвати Austrian Airlines. Однак зараз компанія сама переживає процес приватизації. Найбільш імовірним претендентом на її покупку є німецький авіаперевізник Lufthansa. Крім того, зацікавленість висловлювали Air France-KLM і російська S7. Продаж Austrian Airlines затягується, оскільки Lufthansa зажадала, щоб держава взяла на себе частину боргів австрійського перевізника, які становлять близько EUR900 млн. Однак це рішення вимагає схвалення Євросоюзу, тому що трактується як допомога держави комерційній компанії.
За матеріалами: Экономические Известия
Поділитися новиною