890
Яценюк: СБ готовий надати 2 млрд дол. для фінансово-банківського сектора України
— Кредит&Депозит
Світовий банк (СБ) готовий надати Україні 2 млрд дол. на реформування фінансово-банківського сектора.
Про це сьогодні заявив голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк на прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.
За словами Яценюка, під час візиту до Вашингтону він зустрівся з директором-розпорядником СБ, який відразу після зустрічі розповсюдив прес-реліз, в якому наголошується, що СБ братиме активну участь у фінансуванні окремих програм в Україні. Яценюк повідомив, що він привіз ряд пропозицій для НБУ і уряду, і відзначив, що зараз тільки від України залежить, який об'єм фінансування вона отримає.
"Ми отримали чіткий сигнал від СБ, що вони готові переглянути портфель і надання ресурсів для України. Мова йде про близько 2 млрд дол., це серйозні ресурси", - сказав Яценюк. Він відзначив, що в першу чергу гроші повинні бути направлені на реформування фінансово-банківського сектора, у тому числі і фінансовій капіталізації банків.
Сьогодні раніше стало відомо, що Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) схвалила виділення кредиту Україні у розмірі 16,4 млрд дол. за програмою standby строком на 24 місяці. Кредит буде наданий для того, щоб надати "українським властям допомогу у відновленні фінансової і економічної стабільності". Наголошується, що МВФ готовий надати негайно перший транш у розмірі 4,5 млрд дол. "Економіка України, особливо її банківська система, випробовує значні ускладнення", - підкреслив заступник директора-розпорядника кредитної організації Муріло Португала.
За словами Президента України Віктора Ющенка, перший транш від МВФ буде зарахований до резервів Нацбанку. Раніше Ющенко звернувся до Стросс-Кана і Зеліка з проханням про підтримку економіки України. Ющенко у звернені до директора-розпорядника МВФ відзначив, що українським урядом і Національним банком України приймаються необхідні заходи для стабілізації ситуації. Зокрема, прийнятий закон "Про першочергові заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи і про внесення змін до деяких законодавчих актів України".
Окрім цього, ухвалені відповідні рішення Кабміну щодо капіталізації банків і визначений механізм викупу державою частини банків, що дозволить вирішити долю проблемних банків. НБУ проводить політику щодо визначення офіційного обмінного курсу на рівні ринкового значення.
Відзначимо, 31 жовтня ц.р. Верховна Рада України схвалила антикризовий законопроект, що передбачає заходи по стабілізації української економіки і дозволяє уряду залучити міжнародний кредит.
Раніше МВФ назвав три пріоритети для відновлення фінансової стабільності в Україні: стабілізація банківської системи шляхом гнучкого надання ліквідності від НБУ; посилення якості щоденного моніторингу банківської ліквідності; забезпечення платоспроможності банків через посилений виїзний і документальний аудит.
Нагадаємо, агентство Fitch Ratings відзначило значне посилення короткострокових ризиків для українських банків. Поєднання нестабільності на глобальних фінансових ринках, погіршення макроекономічних фундаментальних показників і політичної невизначеності привело до відтоку депозитів, скорочення пропозиції коштів на внутрішніх грошових ринках і волатильності валютного курсу. Заходи, зроблені Національним банком України (НБУ) з метою підтримки ліквідності сектора, розглядаються як позитивні, проте можуть виявитися недостатніми у разі подальшого погіршення ринкової кон'юнктури, йшлося в доповіді агентства від 14 жовтня ц.р.
За матеріалами: РБК-Україна
Поділитися новиною