174
Яценюк вважає, що в питанні аверсного використання нафтопроводу "Одеса-Броди" "необхідно поставити крапку"
— Енергетика
Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк вважає, що в питанні проекту аверсного використання нафтопроводу "Одеса-Броди" "необхідно поставити крапку". Про це він сказав, відкриваючи Другий київський форум безпеки (Kiev Security Forum) "Чорноморсько-Каспійський регіон та Європейська енергетична безпека", організований його Фондом Open Ukraine.
"За політичними деклараціями і намірами необхідно поставити абсолютно чітку економічну крапку - якщо цей проект економічно доцільний, його необхідно запустити", - відзначив він.
При цьому він додав, що сьогодні "під час дуже низьких цін на нафту" необхідно завантажити нафтопровід та одержати відповідний ресурс".
Як повідомлялося, уряд України найближчим часом планує закінчити міжнародні переговори щодо реалізації проекту аверсного використання нафтопроводу "Одеса-Броди". Про це 24 вересня заявила прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко.
Вона вкотре зазначила, що уряд є прихильником використання нафтопроводу "Одеса-Броди" в аверсному напрямку.
Нагадаємо, на використанні нафтопроводу "Одеса-Броди" в аверсному режимі, що був передбачений проектом його будівництва, наполягає Президент України Віктор Ющенко.
Нафтотранспортний проект "Одеса-Броди" задумувався з метою диверсифікованості поставок нафти на українські НПЗ і розвитку транзитних можливостей країни. Будівництво нафтопроводу "Одеса-Броди" завершили в травні 2002 року. Магістраль має довжину 674 км, діаметр труби - 1020 мм. Потужність першої черги нафтопроводу і терміналу становить 9-14 млн. тонн на рік.
Нафтопровід "Одеса-Броди" планувалося використовувати для прокачування каспійської нафти в Європу. Україна протягом двох років з моменту будівництва безуспішно намагалася домовитися про транспортування каспійської нафти по ньому в прямому напрямку. Не одержавши конкретних пропозицій з боку компаній, уряд України наприкінці червня 2004 року дозволив використовувати трубопровід для транспортування російської нафти в реверсному напрямку.
Таким чином, з моменту будівництва нафтопровід використовується в реверсному напрямку, що передбачає транспортування російської нафти із Бродів в Одесу і далі - танкерами через чорноморські протоки.
За матеріалами: УНІАН
Поділитися новиною