162
В Азії через кризу призупинена приватизація банків
Глобальний економічний спад змушує Південну Корею, Таїланд і Індонезію відкласти раніше заплановані приватизації банків, які зараз необхідні як інструмент здійснення монетарної політики або просто непривабливі для потенційних інвесторів через їхню низьку капіталізацію, повідомляє Reuters.
Фінансові ринки, що тануть, сильно впливають на вартість азіатських банківських активів, а ознак їх швидкого відновлення все не намічається. У такій ситуації уряди навряд чи посміють послабити контроль над фінансовими установами, вважають експерти.
"У нинішній ситуації уряди повинні відігравати провідну роль у стабілізації фінансових ринків і це може бути зроблено через керовані державою банки. Приватизація банків повинна початися як тільки фінансові ринки стабілізуються і відновиться довіра", вважають аналітики південнокорейської компанії Hanwha Securities.
Затримка в приватизації також означає відступ від спроб перетворення та об'єднання постраждалого банківського сектора цього регіону, на що влади різних держав Азії вже витратили сотні мільярдів доларів після фінансової кризи 1997-1998 років.
ЦБ світу вже погодилися ввести більш ніж $4 трлн. у банківський сектор, націоналізуючи деякі фінансові установи і гарантуючи вклади населення в багатьох з них.
"У найближчій перспективі, можна чекати більшого втручання урядів у справи банків для того, щоб підтримати їх протягом кредитної кризи. У деяких країнах банки повністю або частково націоналізуються як захід з їх підтримання. Я не очікую, що це трапиться в значному масштабі в Азії, але банки можуть серйозно мати потребу в готівці від центральних банків", - упевнений керуючий директор Fitch Ratings Девід Маршалл (David Marshall).
Фонд розвитку фінансових установ Таїланду (FIDF), заявив минулого місяця, що стан ринку такий, що ЦБ країни не готове продати частки в другому за розміром тайському банку Krung Thai Bank KTB.BK. Така ж думка існує й із приводу іншої фінансової установи країни - Siam City Bank SCIB.BK.
У той же час, південнокорейський регулятор фінансових ринків заявив, що буде більш гнучким у питанні приватизації Korea Development Bank (KDB). Південна Корея також відклала продаж частини своєї частки 73%, яку має в другій за розміром фінансовій групі країни - Woori Finance Holdings. Відкладено і приватизацію банку Industrial Bank of Korea (IBK).
Передбачалося, що продаж державних часток у цих фінансових установах принесе бюджету Південної Кореї 37 трлн. вон ($29 млрд.), але замість цього уряд збирається ввести 1 трильйон вон у капітал KDB і 500 млрд. вон в IBK на надання кредитів середнім і малим підприємствам країни.
Фінансовий регулятор Таїланду почав процес продажу своєї частки у розмірі 42% в BankThai BT.BK малайзійському банку CIMB. Угоду планували завершити до 19 листопада цього року, але в місцевих ЗМІ все частіше з'являється інформація про скасування угоди з малайзійської сторони через глобальну кредитну кризу.
В Індонезії уряд очікував, що його плани із продажу держчастки в 37 державних компаніях, включаючи кредитний Bank Tabungan Negara (BTN), принесуть бюджету 5 трлн. рупій ($450,5 млн.) уже цього року, але, з огляду на ситуацію, влада змушена була зупинити вже заплановані угоди. Плани із продажу банків Bank Mandiri і Bank Rakyat Indonesia з урахуванням ситуації навіть не стали пророблятися.
За матеріалами: K2Kapital
Поділитися новиною