Стельмах: Обмеження в банківській системі України можуть бути скасовані до 1 січня


Стельмах: Обмеження в банківській системі України можуть бути скасовані до 1 січня

Введені в жовтні обмеження на певні фінансові операції в Україні можуть бути скасовані до 1 січня, повідомив голова Національного банку України (НБУ) Володимир Стельмах.

"Я ніколи не розраховував, що вона (постанова №319) буде діяти шість місяців", - сказав він журналістам.

При цьому голова Нацбанку висловив надію, що обмеження будуть скасовані до нового року.

Як повідомлялося, НБУ постановою №319 з 13 жовтня ввів обмеження на дострокове вилучення депозитів, а також заборону на відхилення між курсом покупки та продажу готівкової іноземної валюти більш ніж на 5%. Крім того, НБУ встановив певні обмеження на активні операції банків. Такі заходи були вжиті для нейтралізації впливу зовнішньої фінансової кризи і забезпечення стабільності банківської системи.

Голова НБУ також відзначив, що термін скасування обмежень почасти пов'язаний з вирішенням питання відновлення належної платоспроможності Промінвестбанку, у якому з 7 жовтня була введена тимчасова адміністрація. Ситуацію може поліпшити залучення стратегічного інвестора, додав Стельмах.

Разом з тим, за його словами, для відмови від обмежень необхідна і стабілізація ситуації в банківській системі в цілому. При цьому голова НБУ відзначив, що в жовтні відтік коштів з банківських депозитів склав майже 18 млрд грн.

Втім, підкреслив Стельмах, українська банківська система виявилася цілком стійкою до впливу міжнародної фінансової кризи. "Стан нашої банківської системи більш стабільний, ніж, як виявилося, у західних країнах", - сказав голова НБУ.

За його словами, підстави для такого висновку дає, серед іншого, порівняння співвідношень екстреної державної підтримки банків до ВВП у європейських країнах та Україні.

У зв'язку із цим він відзначив, що надійність банківської системи країни підвищила, зокрема, жорсткість вимог до кредитно-фінансових установ на початку поточного року.

Голова НБУ також повідомив, що, незважаючи на кризові явища, банки збільшили обсяг кредитів в економіку за 21 день жовтня на 3,4%, у тому числі кредити юридичним особам зросли на 2,2%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua