ЗМІ пророкують рецесію економіці США - рятувати її доведеться вже новому президентові — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ЗМІ пророкують рецесію економіці США - рятувати її доведеться вже новому президентові

688
Фінансова криза привела до найсерйознішої рецесії в економіці США за останні піввіку. Як повідомила газета Wall Street Journal (WSJ), посилаючись на дані опитування 56 провідних незалежних економістів, мінімальний спад ВВП США буде зафіксований уже в третьому кварталі цього року, у четвертому падіння досягне максимального значення і навряд чи буде подолано в першому кварталі 2009 року. Виводити економіку із кризи доведеться вже новому президентові США.
Опитування проводилося 3-7 жовтня, коли стало ясно, що антикризовий план нинішньої адміністрації Білого дому ціною 700 млрд доларів кардинально не поліпшить ситуацію на фінансовому ринку. На думку 89% респондентів, імовірність рецесії економіки США в наступних 12 місяців велика. За підсумками третього кварталу ВВП піде в мінус на 0,2%, у четвертому кварталі негативне значення збільшиться до 1,2% і залишиться в мінусі на рівні 0,1% за підсумками першого кварталу 2009 року, що буде означати технічну рецесію.
Економіку США губить нестача банківського фінансування. Капіталовкладення в промислове виробництво скорочуються, число звільнень росте. У вересні безробіття в США виросло до 6,1%, а до червня 2009 року досягне рівня 6,8%, що останній раз було зафіксовано в 1993 році.
"Ми вважаємо, американська влада вже зрозуміла, що нинішня безпрецедентна фінансова криза вимагає екстраординарних заходів, - сказав "РБК daily" керуючий директор Global Insight Фарід Аболфазі. - Швидше за все, основні зусилля будуть направлені на стабілізацію фінансової сфери за допомогою монетарних заходів, а також вживання заходів у фіскальній і законодавчій сферах". На думку аналітика, зокрема, варто очікувати зниження основної дисконтної ставки Федеральною резервною системою США до 1% до січня 2009 року.
Ще один можливий крок - введення з боку уряду США гарантії щодо виплати банківських боргів і тимчасове страхування всіх депозитів американських банків. Інформація про проведення консультацій на цю тему просочилася минулого тижня в пресу. Не виключено, що США візьмуть приклад з Великобританії, що надала додаткове фінансування потерпілим від кризи банкам. Раніше голова Мінфіну США Генрі Полсон виступав проти прямого втручання держави в справи банків, але, схоже, готовий поміняти думку.
Приймати основний пакет екстрених заходів з підтримки економіки доведеться, однак, уже новому президентові США. За необхідність масштабної держпідтримки висловилися 54% економістів, опитаних WSJ. При цьому 13% респондентів виступають за збільшення продовольчих дотацій і допомоги з безробіття, 9% - за збільшення витрат на інфраструктуру, 4% - за зниження податків, 28% - за комплексне застосування всіх цих заходів. Цікаво, що в серпні проти подібної підтримки уряду висловилися 60% експертів, тепер же - тільки 46%.
"Пару місяців тому я б не сказав, що нам необхідне стимулювання, - відзначив експерт Standard & Poor's Девід Уісс. - Мені здавалося, що ми виберемося із цього раніше, ніж пакет (економічних заходів) набуде чинності".
За матеріалами:
NEWSru.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас