Акції Allergan підскочили на нових дослідженнях препарату Botox


Акції Allergan підскочили на нових дослідженнях препарату Botox

Американська фармацевтична компанія Allergan Inc. заявила про успішні клінічні випробування відомого косметичного препарату Botox з метою лікування хронічної мігрені, повідомляє Wall Street Journal.

Препарат, що застосовується в косметичній медицині для розгладження зморшок, паралізуючи м'язи, здатний також зменшувати чутливість нервових закінчень, "що відповідають" за головні болі, запевняють фармацевти.

Під час клінічних випробувань ін'єкції препарату, що звичайно діють на термін від чотирьох до шести місяців, уводилися в скроневі, лобові і шийні м'язи хворим, що страждали нападами головного болю 16 і більше днів на місяць.

Ін'єкції помітно зняли тривалість та інтенсивність хворобливих симптомів за відсутності істотних побічних ефектів. Однак не зняли їх повністю. У клінічних випробуваннях брали участь 1.384 пацієнта, що страждають мігренню.

Для впровадження препарату в клінічну практику потрібне схвалення Адміністрації з контролю за продуктами і ліками США (FDA), на що може знадобитися термін двох років. Проте акції Allergan підстрибнули на цьому повідомленні на 11% або майже 6 доларів до 60,53 долара за акцію на Нью-Йоркській фондовій біржі (NYSE).

Торік обсяг продажів Botox склав $1,2 млрд, після схвалення використання препарату в медичних цілях, ринок очікує значного збільшення попиту на Botox.

У прихильників нової сфери застосування препарату є і скептики. У травні нинішнього року група вчених American Academy of Neurology опублікувала своє дослідження, що стверджує, що Botox не допомагає при мігрені.

Раніше уряд США схвалив використання цього препарату для тимчасової корекції косоокості і неконтрольованого моргання, ослаблення болю у шийних відділах, усунення посиленого потовиділення під пахвами. Нова сфера застосування Botox може збільшити обсяг його продажів у медичних цілях до $400 млн. на рік або двадцятикратно.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua