Банківські злитки стали замінювати монетами з дорогоцінних металів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Банківські злитки стали замінювати монетами з дорогоцінних металів

Банківські метали
555
Не маючи можливості скуповувати злитки, населення влітку накинулося на монети з дорогоцінних металів. За підрахунками банкірів, середній обсяг продажів монет у першому півріччі в кілька разів перевищував аналогічні показники 2007 р. У серпні-грудні фінансисти обіцяють побити нові рекорди.
Більш ніж вражаючі результати роботи в січні-червні дозволяють робити сміливі прогнози щодо продажів монет. "Можна порівнювати: обсяги реалізації золотих злитків, наприклад, у нашому банку виросли за перше півріччя на 6%, золотих монет - на 60%.
Аналогічна тенденція спостерігається і щодо срібла, де приріст продажів злитків склав лише 8%, у той час як монет із цього ж металу - 37%", - розповіла головний менеджер з дорогоцінних металів Райффайзен Банку Аваль Алла Іщенко.
"Ще два-три роки тому питома вага злитків у загальних обсягах продажів банківських металів становила 80%, на монети ж припадало лише 20%. Зараз це співвідношення виглядає інакше: 60% проти 40% на користь злитків", - розповів заступник голови правління банку "Фінанси та Кредит" Ігор Львов.
Головна причина збільшення попиту на монети - дефіцит злитків, що виникав у наших фінустанов в останні кілька місяців. Неофіційно фінансисти визнають, що далеко не завжди могли запропонувати клієнтам злиток металу, що його цікавить, і їм нічого не залишалося, як продавати монети.
Їх у них у надлишку: протягом останніх років банки активно затарювались виробами з дорогоцінних металів, укладаючи договори з монетними дворами з різних країн. Як водиться, нестача злитків загострювалася під час подорожчання банківських металів на світових ринках, що звичайно підстьогує покупців. Так з початку року ціна золота на Лондонській біржі (LME) піднімалася з $846 до $1023,5 (хоча потім і відкотилася до $920) за тройську унцію (31,1 г). На 13-15% подорожчало срібло (до $17-18/тр. унція) і платина ($1750-1800/тр. унція). "За останні чотири роки ціна на золото виросла в середньому в три рази. Жодна валюта світу не дорожчала настільки", - пояснив інтерес населення до металів Ігор Львов.
Значимим фактором збільшення продажів монет з дорогоцінних металів стала також агресивна маркетингова політика банків. Ті не просто рекламували витончену продукцію, але й наголошували на заробітках, які гарантують такого роду вкладення. "Сьогодні вже не запитують найдешевші монети. Стали більше цікавитися тим, як вони виконані, - дизайном, якістю та тиражем", - розповіла Алла Іщенко.
За різними оцінками експертів, мисливцям за рідкісними і малотиражними монетами вдається заробляти до 15-20% лише на їхньому перепродажі. У випадку збільшення ціни на сам метал заробітки можуть бути значно соліднішими. За словами фінансистів, найбільший інтерес для спекулянтів сьогодні становлять вироби Нацбанку.
Той в останні роки зменшує тиражі монет з дорогоцінних металів, і це нерідко виливається в дефіцит і навіть ажіотаж. "На первинному ринку пам'ятних монет України більша частина викуповується інвесторами ще до надходження у відділення фінустанов, трохи менше дістається колекціонерам, які потім змушені шукати необхідні монети на вторинному ринку, і невеликі залишки купуються на подарунки", - відзначила в розмові з "ДС" Алла Іщенко.
Куди простіше сьогодні роздобути монети іноземних монетних дворів. Банкіри не перестають укладати договори з новими партнерами і радувати клієнтів екзотичними новинками: хітом цього літа стали монети з Ліберії та Монголії. Хоча, як і колись, у продажах домінують класичні вироби. "Найбільшим попитом у населення сьогодні користується продукція монетних дворів Великобританії, Новій Зеландії та Австралії", - розповіла начальник управління з роботи з дорогоцінними металами банку "Хрещатик" Ірина Павленко.
Причому українці змогли звернути на себе увагу іноземців. Наприклад, монетний двір Австралії перевів добру половину свого сайту на українську мову, де тепер наші громадяни можуть не тільки рідною мовою почитати про монети, що їх зацікавили, але й побачити ціни на них у гривні. Втім, якщо нацбанківські монети купуються переважно для колекцій і спекуляцій, то іноземні - на презенти. "Люди стали частіше купувати монети як подарунки. Дизайн їх вражає, у порівнянні зі злитком золота це просто витвір мистецтва", - сказав Ігор Львов.
Банкіри не сумніваються в тому, що любителі монет дозволять їм і далі нарощувати обсяги продажів. "У другому півріччі попит на монети традиційно вищий, оскільки з жовтня ми продаємо їх із символом наступного року за китайським місячним календарем", - відзначила в бесіді Алла Іщенко. Підхльосне попит і нова хвиля подорожчання металів, яку очікують сьогодні фінансисти. "До кінця року ціна на золото може досягти позначки $1100 за унцію", - розповів перший заступник голови правління Правекс-Банку Роман Валесюк. За найскромнішими прогнозами, загальні обсяги продажів монет з дорогоцінних металів у другому півріччі повинні вирости на 50-60%.
За матеріалами:
Деловая Столица
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас