В Україні планують провести перший аукціон електроенергії


В Україні планують провести перший аукціон електроенергії

У лютому 2009 року в Україні планують провести перший аукціон із продажу електроенергії.

Ця модель дозволить компаніям укладати прямі договори на продаж енергії з її споживачами або постачальниками. Аукціон буде першим етапом практичного впровадження в Україні так званої моделі двосторонніх контрактів з балансуючим ринком.

Передбачається, що частка продажів на першому аукціоні складе порядку 8% обсягу енергоринку.

З 1 квітня наступного року аукціони планується проводити щокварталу - чотири рази на рік. При чому, на кожному наступний обсяг реалізованої електрики буде підвищуватися на 4% - до 20% загального обсягу під кінець року.

Передбачається, що на конкурентному ринку покупці будуть купувати електроенергію за пропорційним принципом: на кожну одиниці об'єму атомної електрики доведеться закуповувати певну частку електроенергії теплових станцій.

У той же час, учасники ринку вважають, що 1 квітня 2009 року для запуску конкурентного ринку дата надто оптимістична. До того ж, спочатку необхідно прийняти закон Про ринок електричної енергії в Україні.

Проект лібералізації українського енергоринку передбачає поетапне впровадження конкурентного сегмента ринку з одночасним паралельним функціонуванням ринку існуючого, котрий базується на державно-монопольній моделі "єдиного покупця". Лібералізацією займається відповідна Міжвідомча комісія.

За словами віце-президента НАК Енергетична компанія України Олександра Рогозіна, робота на вільному ринку для його учасників буде набагато більш вигідною.

Нагадаємо, з початку цього року Україна втратила на експорті електроенергії майже мільярд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «В Україні планують провести перший аукціон електроенергії» на Finance.ua - 2.0
В Контексті Finance.ua