Облгази вимагають в суді підвищити тарифи на транспортування природного газу на 35-50%


Облгази вимагають в суді підвищити тарифи на транспортування природного газу на 35-50%

Газорозподільні компанії вимагають в суді підвищити тарифи на транспортування природного газу на 35-50%. Приводом для їх звернення до суду стала відмова НКРЕ збільшити тарифи не дивлячись на рекомендації РНБО і доручення Кабміну. У НКРЕ говорять, що проти підвищення виступили Мінекономіки і Мінфін, які вважають, що зростання тарифів прискорить темпи інфляції. Якщо ж суди ухвалять рішення на користь постачальників газу, їх досвід можуть використовувати і інші енергокомпанії, упевнені експерти.

"Луганськоблгаз" і "Херсонгоргаз" вчора подали позови до Господарського суду Києва з вимогою зобов'язати Національну комісію регулювання електроенергетики (НКРЕ) підвищити тарифи на транспортування природного газу по розподільних газопроводах на 35-50% (на 25 грн за тис. кубометрів), розповіли ' в компаніях. Про намір подати аналогічні позови заявили також у Всеукраїнській асоціації обласних газорозподільних компаній.

Вперше підвищити вартість транспортування газу НКРЕ рекомендувала Рада національної безпеки і оборони ще 1 лютого. 6 червня прем'єр-міністр Юлія Тимошенко доручила НКРЕ розглянути дане питання до 31 липня, але на вчорашньому засіданні комісії це зроблено не було. У прес-службі НКРЕ заявили, що проти підвищення тарифів виступили Мінекономіки і Мінфін, які вважають, що зростання тарифів прискорить темпи інфляції в країні.

У Україні працює 41 облгаз і горгаз, які по розподільних газопроводах поставляють паливо споживачам. За даними Мінпаленерго, середній тариф на транспортування тисячі кубометрів природного газу складає 50 грн. Це лише 3,4% цін на паливо для кінцевих споживачів.

Вартість транспортування газу не переглядалася вже більше року, і нинішній тариф на 50-60% нижчий за собівартість транспортування, говорить гендиректор "Газэкс-Украина" (управляє п'ятьма облгазами) Віталій Демьянюк. Тому якщо НКРЕ не підвищить тарифи, це приведе до безповоротного руйнування мереж, упевнений глава Всеукраїнської асоціації обласних газорозподільних компаній Василь Марчук. По оцінках голови Ради профспілки працівників газових господарств Івана Ярини, вже зараз 30-40% газорозподільних мереж не підлягають ремонту і вимагають заміни. Але із-за низьких тарифів ряд облгазів не інвестує в модернізацію достатніх засобів.

Так, "Вінніцагаз" в 2007 р. на ремонт газового господарства виділив всього 1,4 тис. грн. Це створює загрозу виникнення техногенних катастроф на облгазах. Минулого року Кабінет міністрів провів перевірку технічного стану газотранспортної системи, в результаті якої були виявлені порушення в її роботі, пов'язані із зносом основних фондів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Облгази вимагають в суді підвищити тарифи на транспортування природного газу на 35-50%» на Finance.ua - 2.0
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua