Саудівська Аравія створює власний суверенний фонд


Саудівська Аравія створює власний суверенний фонд

Державний інвестиційний фонд (Public Investment Fund, або PIF) Саудівської Аравії перебуває на “фінальній стадії” запуску першого в королівстві суверенного фонду, розміри якого, щоправда, дуже невеликі в порівнянні з такими ж фондами інших держав.

Як пише британська ділова газета Financial Times з посиланням на генерального секретаря PIF Саудівської Аравії Мансура Аль-Маймана, початковий капітал інвестиційної компанії, що повністю буде належати PIF, складе 20 млрд. саудівських ріалів ($5,3 млрд.).

За словами FT, дане рішення, якому передував місяць обговорень на найвищому рівні, являє собою перший пробний крок офіційного Ер-Ріяда на шляху до використання державних інвестиційних інструментів даного класу. Але, на думку газети, розмір створюваного фонду може розчарувати тих, хто очікував утворення чергового мегафонду, на зразок тих, що є в інших країн Перської затоки. Наприклад, суверенний фонд Катару оцінюється в $60 млрд., Кувейту - в $200 млрд., а Інвестиційного управління Абу-Дабі - у межах від $500 млрд. до $850 млрд.

Однак, за словами Мансура Аль-Маймана, ніщо не заважає збільшити розмір капіталу, або розширити розмір активів, що перебувають під управлінням суверенного фонду в майбутньому, якщо це буде необхідно.

Саудівська Аравія є найбільшою економікою Перської затоки. Її офіційний розмір міжнародних резервів, зібраних завдяки продажу нафти, становить $330 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua