500
Як не стати "шопоголіком"
Із приходом весни більшість людей роблять походи по магазинах з метою оновити свій гардероб.
Серед юрб покупців є й ті, для кого покупки у величезних кількостях - це нав’язлива ідея. Точніше сказати, ці люди страждають шопоголізмом, хворобою 21 століття, що поширюється стрімкими темпами.
Портрет типового шопоголіка
Психологи, вивчивши проблему шопоголізму, змогли скласти психологічний портрет хворого.
В 90% випадків шопоголік - це жінка 20-30 років. Велика ймовірність, що шопоголік не затребуваний в професії і переживає невдачі в особистому житті.
Серед хворих часто зустрічаються люди, що займають "нервові" посади. Причому, щоб бути шопоголіком, необов'язково бути багатим: величезні суми на непотрібні покупки умудряються залишати в магазинах і люди середнього достатку.
Як не втратити розум від покупок?
Іноді, щоб упоратися зі згубною пристрастю до покупок, людям доводиться звертатися до фахівців. У деяких випадках тільки дипломовані психологи можуть вирішити проблему шопоголіка. Однак для більшості людей відмінною профілактикою шопоголізму може стати кілька порад, як навчитися контролювати свої витрати.
1. Плануйте та досліджуйте ринок. Строгий розрахунок не відповідає головній ідеї шопінгу - ходити по магазинах в пошуках спонтанної покупки. Фахівці ж радять аналізувати заздалегідь, ще до походу в магазин - яку річ необхідно купити.
У магазині не варто кидатися на першу річ, що попалася, а краще спочатку порівняти дизайн, кольори та ціни. При цьому не варто навіть думати про те, щоб як навантаження до нової речі купити ще що-небудь - сумочку, пояс, туфлі і т.д.
2. Не варто купувати річ тільки тому, що під час розпродажу вона стала коштувати в кілька разів менше. Велика ймовірність, що така деталь гардероба так і залишиться висіти в шафі весь сезон.
3. Уникайте нових колекцій. Ніколи не варто купувати що-небудь у перший же день появи на прилавках нової колекції. Згодом продавці зменшать ціни, до того ж завжди можна дочекатися сезону розпродажів.
4. Позбудьтеся від кредиток. Звичка розплачуватися пластиковими картками нічого не залишає шопоголікам крім купи боргів. Використовуючи готівку, людина краще відчуває зв'язок між витратою грошей і власне покупкою різних речей.
5. Список витрат. Зберігаючи чеки і записуючи все, що куплено, людина може легше оцінити реальну картину своїх витрат і зрозуміти, які заходи вживати.
6. Уникайте магазинів хоча б якийсь час, якщо почуваєте, що не можете контролювати свої витрати. Іноді варто дати собі трохи часу, щоб подумати - чи дійсно покупка так важлива.
За матеріалами: 24.ua
Поділитися новиною