Країни Великої сімки готують антикризовий пакет


Країни Великої сімки готують антикризовий пакет

Країни Великої сімки готують пакет заходів щодо вирішення кризи на фінансових ринках.

На думку оглядачів, міністри фінансів G7 створять міжнародну групу, що займеться контролем за фінансовим станом найбільших світових банків і забезпеченням більш ефективного керування ризиками.

Міністри фінансів країн Великої вісімки запросили керівників приблизно 10 найбільших банків для обговорення кризи на світових ринках, у результаті якої компанії фінансового сектора можуть втратити порядку $1 трлн. Міністри фінансів країн-членів Великої сімки 11 квітня проведуть неформальну зустріч із банкірами, щоб з'ясувати причини виникнення кризи і визначити заходи для його вирішення.

Однією із ключових пропозицій Форуму є створення групи інспекторів, які будуть стежити за станом найбільших міжнародних банків. Офіційний представник міністерства фінансів Японії відзначив, що “на ринку зараз панує невизначеність”.

До липня цього року інспектори повинні підготувати план дій банків у випадку дефіциту ліквідності. Під кінець року інспектори повинні взяти під спостереження фінансовий стан найбільших міжнародних банківських структур. Банки та інші фінансові організації, у свою чергу, повинні оприлюднити інформацію про ризики, які становлять складні фінансові інструменти, такі як цінні папери, забезпечені іпотечними кредитами.

Базельський комітет з банківського нагляду повинен посилити вимоги до резервів банків. Рейтингові агентства повинні провести різницю між рейтингами, які вони дають звичайним цінним паперам, таким як муніципальні або корпоративні облігації, і структурованим продуктам. Форум у своїх рекомендаціях не знімає відповідальність і з інвесторів, які повинні проводити перевірку відповідності рейтингів цінних паперів з реальними ризиками.

У випадку, якщо рекомендації Форуму будуть оформлені у вигляді плану дій, то, як вважають аналітики, він дозволить мінімізувати ймовірність виникнення подібних криз у майбутньому.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua