Порошенко: Міжнародна кредитна криза дає переваги банкам з іноземним капіталом


Порошенко: Міжнародна кредитна криза дає переваги банкам з іноземним капіталом

Міжнародна кредитна криза ускладнила доступ українських банків з національним капіталом до фінансових ресурсів на зовнішніх ринках і дає істотні переваги банкам з іноземним капіталом, що працюють в Україні, вважає голова Ради Національного банку України (НБУ) Петро Порошенко.

"Зростає розрив між вартістю грошей для українських банків і банків з іноземним капіталом, які мають джерела для залучення дешевих ресурсів. Через це банки з іноземним капіталом одержують більшу маржу на українському ринку, змушуючи українські банки працювати в жорстких умовах, порушуючи принципи вільної конкуренції", - сказав Порошенко агентству "Інтерфакс-Україна" у п'ятницю за підсумками з'їзду Асоціації українських банків.

За його словами, НБУ можливо вплине на ситуацію з іноземними запозиченнями "відповідним регулюванням".

Щодо динаміки пари євро/долар на зовнішньому ринку Порошенко висловив думку, що безпосереднього впливу на український фінансовий ринок ці зміни не мають.

"Події останнього тижня демонструють зміцнення долара відносно євро: він підсилився з майже 1,58 до 1,54 $/EUR. Я переконаний, що безпосереднього впливу співвідношення євро/долар на український фінансовий ринок немає. Хоча, у стратегічній перспективі, на цьому падіння долара не зупиниться", - сказав Порошенко.

Як повідомлялося, частка іноземного капіталу в сукупному статутному капіталі банків України за підсумками лютого 2008 року скоротилася до 32,3% з 34,4% за підсумками січня. До початку березня в країні працювало 47 банків з іноземним капіталом (у тому числі 17 з 100%-вим іноземним капіталом), тоді як усього в Україні діяло 176 банків

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua