0 800 307 555
0 800 307 555

Страховикам дозволили зайнятися збитковим бізнесом


Страховикам дозволили зайнятися збитковим бізнесом

Держфінпослуг вирішила повернути страховим компаніям (СК) можливість здійснювати обов'язкове державне страхування. Ліцензію на страхування держслужбовців зможе одержати будь-яка СК, тоді як раніше монопольне становище в цьому сегменті займала НАСК "Оранта".

Учасники ринку називають даний вид діяльності збитковим, але впевнені, що страхування чиновників - прямий доступ до платоспроможних клієнтів. Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг оприлюднила розпорядження №71 "Про внесення змін у Ліцензійні умови проведення страхової діяльності", відповідно до якого страхові компанії з 10 березня знову зможуть проводити обов'язкове держстрахування.

Ще в 2001 році в законі "Про страхування" з переліку обов'язкових видів страхування було виключено страхування співробітників Міноборони, СБУ, МВС, Держмитслужби, Держмитниці, Генпрокуратури, Верховної ради, ДПАУ, ГоловКРУ від поранення, контузії, травми, каліцтв, захворювання, інвалідності, смерті під час виконання службових обов'язків.

Натомість Кабмін повинен був ввести прямі компенсаційні виплати з бюджету. Новий механізм запрацював не для всіх держслужбовців, і страхові виплати з бюджету продовжували здійснювати "Оранта", "Оранта-Донбас", "Оранта-Дніпро", "Оранта-Січ", "Оранта-Лугань", "Крим-Оранта". 17 березня 2007 року закінчилася дія десятилітньої ліцензії "Оранти" на цей вид страхування. Нові ліцензії Держфінпослуг видавати не могла.

Тому регулятор вирішив до прийняття закону, що врегулює питання заміни обов'язкового держстрахування на компенсаційні виплати з держбюджету, видавати ліцензії на страхування співробітників, зокрема Генпрокуратури, ГоловКРУ, ДПАУ, Верховної ради, Держспоживстандарту. "Ми будемо видавати ліцензії всім страховим компаніям, які до нас звернуться", - повідомив голова Держфінпослуг Валерій Альошин.

В "Оранті" заявили, що мають намір знову одержати ліцензію на цей вид діяльності, незважаючи на його збитковість. "Ми одержимо ліцензії на страхування народних депутатів, податкової служби і КРУ. Це неприбутковий вид страхування, і не думаю, що ще хтось захоче цим займатися. Для нас це завжди був головний біль", - сказала начальник управління обов'язкового держстрахування "Оранти" Ольга Артеменко.

За даними forinsurer.com, в I півріччі 2007 року премії "Оранти" від обов'язкового держстрахування склали 12,0246 млн грн, виплати - 16,9891 млн грн, збиток - 4,9645 млн грн. Голова наглядової ради "Оранти" Олег Спілка повідомив, що в 2006 році з держбюджету їм було виділено 80 млн грн, у минулому - близько 35 млн грн. За його словами, компанія мала поганий досвід страхування співробітників МВС і Міноборони, з якими судилася за виплати.

Учасники ринку ще не визначилися, чи будуть вони займатися держстрахуванням. "Поки складно сказати, тому що невідомо, чи буде проходити тендер і як будуть укладатися договори", - говорить президент СК "Аска" Олександр Сосіс. Але в одержанні ліцензії можуть бути зацікавлені лише невеликі компанії, готові працювати за низький відсоток від обслуговування, упевнені страховики. "Великим страховикам це нецікаво, тому що це не страхування, а робота касою для бюджетного фінансування, - вважає голова правління "Української страхової групи" Павло Нельга. - Але на ринку дуже багато компаній, і 3-5% з обороту можуть вилитися для когось у гідні гроші". Одержавши вихід на державних службовців, страховики зможуть переводити їх на інші страхові програми. "Це збитковий вид страхування, але, працюючи з державними службовцями, можна одержати доступ до великих баз даних клієнтів, які мають вплив і гроші", - відзначає голова правління СГ ТАС Дмитро Грицута.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Все, що ми знаємо про:Держстат
Опитування
В Контексті Finance.ua