Дешева нафта заважає переходу на альтернативні джерела енергії


Дешева нафта заважає переходу на альтернативні джерела енергії

Німецьке фінансове видання Financial Times Deutschland вважає, що найближчим часом ціна на нафту знову впаде і називає наступні причини:

По-перше, США ще не впоралися з наслідками іпотечної кризи. Спад в американській економіці продовжиться, відповідно немає причин очікувати збільшення попиту на сировину. По-друге, Китай, що у відповіді за підвищення попиту на нафту на світових ринках майже на третину, також реагує на високі ціни. У жовтні минулого року уряд у Пекіні підвищило ціни на бензин і дизельне паливо на 10% і цією мірою очевиждно не обмежиться, що призведе до зниження споживання нафти і в Китаї. По-третє, Саудівська Аравія, Ангола та Нігерія будуть продовжувати посилено поставляти нафта на світові ринки, тому що в останні роки для цього минулого створені нові виробничі потужності.

При цьому, аналізуючи величезний стрибок цін на нафту в минулому році, німецька газета Handelsblatt пише:

Проблема полягає в тому, що жодне інше природне джерело сировини не піддане настільки масивному впливу політики та біржових спекуляцій. Тому можна нескінченно сперечатися, хто відповідає за зростання цін, і хто здатний цю ситуацію змінити. На думку ОПЕК, ціни піднімають біржові спекулянти, а постачальникам, не залишається нічого іншого, як безпомічно за цим спостерігати.

ОПЕК вважає, що на світові ринки поставляється достатня кількість нафти. Але наскільки жахливі в дійсності тризначні ціни на нафту, пише німецьке видання? Може бути, це, скоріше привід для радості, а не для суму? Якщо європейці дійсно серйозно ставляться до поставленим цілям щодо захисту клімату, то природні вуглеводні так чи інакше повинні бути дорогими.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua