Ціна на газ для Молдавії в І кв. 2008 р. складе 190 дол. за 1 тис. куб. м.


Ціна на газ для Молдавії в І кв. 2008 р. складе 190 дол. за 1 тис. куб. м.

Ціна на природний газ, що поставляється "Газпромом" у Молдавію, в I кварталі 2008 р. складе 190 дол. за 1 тис. куб. м, повідомив голова правління російсько-молдавського СП "Молдовагаз" Геннадій Абашкін.

Він відзначив, що тариф на газ для республіки в наступні квартали може бути переглянутий з урахуванням динаміки збільшення цін на енергоносії на світових ринках. У порівнянні з 2007 р. вартість "блакитного палива" для Молдавії збільшиться на 11,8% - з 170 до 190 дол.

Як повідомлялося раніше, з 1 січня 2007 р. Молдавія купує в "Газпрому" газ за ціною 170 дол. за 1 тис. куб. м. АТ "Молдовагаз" і ВАТ "Газпром" підписали раніше довгострокову угоду про поставки газу і виробили формулу визначення ціни на газ до 2011 р. Москва і Кишинів домовилися про поетапний вихід на рівень середньоєвропейської ціни на газ для Молдавії до 2011 р.

До цього строку при розрахунку ціни на газ для Молдавії застосовуються коефіцієнти зниження, щоб забезпечити поступове збільшення цін і не допустити негативного впливу фактору збільшення тарифів на розвиток молдавської економіки. Планується, що з урахуванням нової формули визначення ціни на газ у середньому, вартість російського газу для республіки буде щорічно рости на 10-15% і до 2011 р. вийде на рівень повної середньоєвропейської ціни.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua