Бойко оприлюднив "газові" формули на 2008 рік


Бойко оприлюднив "газові" формули на 2008 рік

Міністр палива та енергетики Юрій Бойко ознайомив Президента Віктора Ющенка із пропозиціями щодо формули ціни на газ і на послуги транзиту в 2008 році. Про це повідомила прес-служба Президента.

Раніше Бойко прогнозував, що 19-25 листопада господарюючі суб'єкти підпишуть контракти про постачання імпортного природного газу в Україну.

Нагадаємо, що 15 листопада цього року на переговорах у Москві Україна і Росія погодили принципи формування ринкових цін на імпортний природний газ на середньострокову перспективу.

Як раніше повідомлялося, країни ведуть переговори про поетапний перехід до ринкових цін і тарифів при постачанні газу в Україну і його транзиті територією країни в 2011 році.

З 2007 року Україна одержує природний газ за 130 доларів за тис. куб. м на кордоні України і Росії, що на 36,8% більше від ціни газу, що постачався в 2006 році (95 доларів за тис. куб. м).

Ексклюзивним постачальником газу є компанія "РосУкрЕнерго", що закуповує весь обсяг палива в дочірньої російському "Газпрому" компанії "Газпром експорт" і транспортує до кордону України і Росії.

На кордоні України і Росії газ в "РосУкрЕнерго" купує спільне підприємство "Укргаз-Енерго" і продає його промисловим підприємствам і теплокомуненерго, а також реалізує його "Нафтогазу Україну" для потреб населення, ТКЕ і бюджетної сфери.

Цього року Україна не закуповує газ російського походження, маючи домовленості з Узбекистаном про постачання через "РосУкрЕнерго" 7 млрд. куб. м газу на рік і з Казахстаном про постачання 8,5 млрд. куб. м газу на рік, а також з Туркменістаном про постачання 42,5 млрд. куб. м газу на рік.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua