ЄС чекає від України приєднання до свого енергоринку


ЄС чекає від України приєднання до свого енергоринку

Інтеграція країн-сусідів Євросоюзу в європейський енергетичний ринок є необхідною передумовою для успіху політики сусідства ЄС. Про це йшла мова на міжнародній конференції "Енергетична політика та політика навколишнього середовища", що пройшла в суботу в Києві.

Як підкреслив депутат Європарламенту Лібор Ручек, у найближчому майбутньому питання вступу України в Євросоюз не стоїть на порядку денному. Разом з тим вже зараз Україна має можливість стати частиною європейського енергетичного ринку, у рамках якого здійснюється вільний обіг газу та електроенергії.

Разом з тим експерт Фонду Стефана Баторія Гжегож Громадзкі вважає, що приєднання України до енергетичного ринку ЄС буде кроком до європейських стандартів не тільки в економіці, але й у політиці.

"Фактично, це не тільки кооперація, але це також політика інтеграції", - стверджує Громадзкі.

Експерт відзначає, що серед всіх країн, на які поширюється Європейська політика сусідства, лише Україна і Молдова одержали запрошення стати повноправними членами Європейського енергетичного співтовариства. Таку ж пропозицію одержали ще Норвегія і Туреччина - при цьому перша могла б стати членом ЄС у будь-який момент, а друга веде переговори про приєднання до Євросоюзу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua