ІК "Трійка Діалог" переглянула оцінки українських обленерго


ІК "Трійка Діалог" переглянула оцінки українських обленерго

Інвестиційна компанія (ІК) "Трійка Діалог" переглянула оцінки українських обласних електроенергетичних компаній у зв'язку з майбутніми змінами в секторі в найближчі три роки, говориться в огляді діяльності обленерго в четвер.

"Ми думаємо, що в результаті введення в 2010 році нового методу розрахунку тарифів, заснованого на поверненні на "регуляторну базу капіталу" (RAB), показники EBITDA українських "обленерго" стануть порівнянні з відповідними показниками працюючих по регульованих тарифах електроенергетичних компаній з ринків, що розвиваються,", - вважає аналітик "Трійки Діалог" Ірина Цегельник.

За прогнозом компанії, EBITDA українських обленерго розраховуючи на 1 км ліній за підсумками 2007 року складе в середньому $292, а до 2015 року зросте до $3,5 тис.

Аналітик повідомила, що виходячи з очікуваного збільшення грошових потоків після введення RAB, здається розумним оцінити компанії сектора за коефіцієнтом "вартість підприємства/RAB".

Вона також відзначила, що українські регулювальні органи можуть взяти за основу розрахунку тарифу амортизовану відбудовну вартість, внаслідок чого інвесткомпанія вводить її в оцінну модель як відповідний RAB. У цьому випадку, за прогнозами Цегельник, коефіцієнт "вартість підприємства/відповідний RAB" для обленерго дорівнює 1,2.

Аналітик прокоментувала, що в середньому папери сектора оцінені досить високо, однак серед них є акції, що володіють потенціалом зростання.

Як підкреслює ІК, порівняльна оцінка енергетичних підприємств свідчить про те, що за коефіцієнтом "вартість підприємства/відповідний RAB" Херсонобленерго, Вінницяобленерго, Житомиробленерго, Чернівціобленерго, Кіровоградобленерго і Севастопольобленерго дешевші від порівнянних українських і міжнародних компаній відповідно на 39-62%.

"Зазначені обленерго, на нашу думку, сильно виграють від введення нової тарифної системи, і в 2010-2015 р., за нашими оцінками, будуть показувати операційну рентабельність на рівні 20%, у той час як у середньому по секторі цей показник складе 16%", - вважає Цегельник.

Показник Середня ціна,$ Цільова ціна,$ Капіталізація,$ Рекомендація
Херсонобленерго 2,44 3,17 231 купувати
Вінницяобленерго 94,55 147,42 293 купувати
Житомиробленерго 2,27 3,23 278 купувати
Чернівціобленерго 1,51 2,50 86купувати
Кіровоградобленерго 1,442,25 171 купувати
Севастопольобленерго 3,91 6,74105 купувати

Дані "Трійка Діалог"

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua