144
«Мета досягти €40 млрд»: міністр оборони Латвії Спрудс вважає, що ЄС має вдвічі збільшити допомогу Україні
— Казна та Політика

Міністр оборони Латвії Андріс Спрудс закликав європейські держави збільшити військову допомогу Україні за прикладом його країни, яка спрямовує 0,25% ВВП на потреби української армії. Це, на його думку, допоможе вести переговори з росією з позиції сили та наблизити справедливий мир.
Про це він заявив перед початком засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ та міністрів оборони.
«Латвія виконує своє завдання — 0,25% ВВП виділяється на військову допомогу Україні. Ми навчаємо українських солдатів. Ми вважаємо, що добре навчена, добре оснащена українська армія є найкращою гарантією безпеки та сталого миру в Україні», — наголосив Спрудс.
На його переконання, європейські країни мають значно збільшити фінансування військової допомоги України.
«Ми визначили суму у 20 млрд євро, але я вважаю, що маємо перевищити цю суму. Є також більш амбітні зобов’язання досягти 40 млрд євро цього року. І це те, що ми можемо і повинні зробити. Якщо всі виділять 0,25% від ВВП, як це робимо ми, то ми легко досягнемо цього фінансового внеску для України», — зазначив очільник латвійського оборонного відомства.
Окрім прямої фінансової допомоги, Спрудс вважає за необхідне інвестувати у розвиток військового виробництва безпосередньо в Україні.
«Українська промисловість може виробити багато речей. І тут знову йдеться про фінансовий внесок, інвестиції в промисловість, яка має вирішальне значення для України, щоб вона могла продовжувати військові зусилля і зрештою виграти цю війну», — пояснив він.
За словами Спрудса, забезпечення миру через силу можливе лише шляхом надання цієї сили Україні.
«Ми маємо справу з країною з глибоко вкоріненими експансіоністськими імперськими тенденціями. Як тільки ви починаєте переговори з нею з позиції слабкості, росія починає рухатись, відрізаючи шматок за шматком, це її стратегічний територіальний рух. Цей режим не бажає миру, бо саме він розпочав війну. Тож ми маємо діяти з позицій сили, вести переговори з позицій сили, ці принципи є невід’ємною частиною дипломатичних зусиль», — пояснив він.
За матеріалами: Укрінформ
Поділитися новиною