Кудрицький розповів, скільки коштів необхідно, щоб забезпечити стійкість енергосистеми України
Для побудови стійкої до можливих атак енергосистеми Україна у найближчі роки має збудувати понад 12 ГВт потужностей, для чого треба 12−13 млрд євро.
Про це під час конференції «Децентралізована генерація: нові можливості для бізнесу та громад» повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.
За словами посадовця, акцент треба робити не на спорудженні великих електростанцій, які ворогові легко зруйнувати кількома ракетами, а на децентралізації, розосередженні потужностей. Мова передовсім про балансувальний сегмент української генерації, зокрема про альтернативну енергетику.
«Аби мати стійку до ворожих атак енергосистему, Україні у найближчі кілька років потрібно збудувати принаймні 4 ГВт потужностей нових вітрових електростанцій, 3,8 ГВт — СЕС, 1,4 ГВт потужностей газової генерації, 1,1 ГВт — потужностей нових ТЕС на біопаливі та 0,8 ГВт потужностей установок зберігання енергії. Щоб усе це збудувати, потрібно близько 12−13 млрд євро», — деталізував Кудрицький.
А зробити це без залучення приватних інвестицій, на думку очільника Укренерго, неможливо. Тому потрібні економічні передумови, щоб зацікавити в побудові нової децентралізованої енергосистеми бізнес та громади.
Як повідомлялося, НКРЕКП у червні дозволила проводити аукціони на допоміжні послуги строком до 5 років за участі потенційних надавачів таких послуг.
НЕК «Укренерго» призначила перші довгострокові аукціони із закупівлі допоміжних послуг для балансування енергосистеми на 15 та 22 серпня.
Допоміжні послуги — це готовність електростанції змінювати потужності виробництва за командою диспетчера. Таким чином забезпечується стабільність роботи енергосистеми. Допоміжні послуги у виробників електроенергії купує Укренерго як оператор енергосистеми.
За матеріалами: Укрінформ
Поділитися новиною