969
Коли ВПО можуть відмовити у допомозі за зруйноване житло
— Особисті фінанси
![Коли ВПО можуть відмовити у допомозі за зруйноване житло](https://resizer.finance.ua/eea61a2964a63b899ab162f33d468c5bfbad2ce5.jpg?url=https://finance-news-media.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/prod/f/0/f044245762d541c57cfd2a307cec95f2&fit=cover&w=382.5&h=)
Право на допомогу на проживання для внутрішньо переміщених осіб регулюється чіткими нормами законодавства. Воно поширюється на тих, чиє житло знищене або пошкоджене внаслідок бойових дій, якщо така інформація внесена до Реєстру пошкодженого майна або підтверджена органами місцевого самоврядування чи місцевою військовою адміністрацією.
Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» розповіли, у яких випадках допомога не буде призначена.
Зазначається, що серед ВПО поширений міф, що допомога на проживання може бути призначена, якщо житло придбано після його руйнування.
Коли ВПО відмовлять у допомозі за зруйноване житло
Відповідно до абз. 4 п. 8 Порядку надання допомоги на проживання ВПО (далі — Порядок) допомога не призначається уповноваженій особі або отримувачу, які зареєстрували/задекларували місце свого проживання у житловому приміщенні/частині житлового приміщення, що зруйновані або пошкоджені внаслідок воєнних дій після факту їх пошкодження чи руйнування.
Хочу отримати гроші до зарплати 👛
Винятком є призначення допомоги малолітнім та неповнолітнім дітям, місце проживання яких зареєстроване в такому житлі після його знищення / пошкодження.
Пояснення на прикладах
Щоб пояснити цей юридичний момент, експерти змоделювали кілька ситуацій.
Наприклад, в сім’ї ВПО народилася дитина. Батьки зареєстровані в своєму житлі, яке, на жаль, зруйноване, а територія — тимчасово окупована.
Такі батьки мають право «прописати» дитину в цьому житлі, а факт реєстрації місця проживання пізніше дати знищення житла не буде перешкодою для призначення допомоги на проживання дитині.
Або в сім’ї є дитина, яка свого часу з різних причин не була «прописана». Житло батьків суттєво пошкоджене. Батьки намагаються підтвердити проживання дитини в цьому житлі і «прописують» її.
У цьому випадку факт реєстрації місця проживання пізніше дати знищення житла також не буде перешкодою для призначення допомоги на проживання дитині.
Тобто, в ситуаціях з малолітніми / неповнолітніми дітьми найвищим вважається інтерес дитини (а саме — право на визначення місця проживання).
Довідка Finance.ua:
- внутрішньо переміщені особи можуть взяти участь у грантовій програмі «Єднання заради дії» та отримати до 500 доларів на перекваліфікацію;
- окрім державної субсидії на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), нещодавно анонсованої урядом, благодійний фонд «Право на захист» почав реєстрацію на отримання грошової допомоги на оренду житла, що фінансується Гуманітарним фондом для України (UHF);
- Також з середини січня запрацює субсидія на оренду житла для ВПО. Внутрішньо переміщені особи, які мають платити за орендоване житло понад 30% свого доходу (або сукупного доходу родини, якщо це родина ВПО), зможуть отримати фінансову допомогу від держави.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною