До списку ненадійних інвестпроєктів внесли ще низку кейсів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

До списку ненадійних інвестпроєктів внесли ще низку кейсів

Фондовий ринок
129
До списку ненадійних інвестпроєктів внесли ще низку кейсів
До списку ненадійних інвестпроєктів внесли ще низку кейсів
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку включила до списку ненадійних інвестиційних проєктів ще 6 кейсів.
Про це повідомила пресслужба НКЦПФР.
У список потрапили:
Наразі у списку Комісії вже понад 400 SCAM-проєктів. Переглянути перелік можна за посиланням.
10 основних ознак, які можуть свідчити про ненадійність інвестпроєкту:
1. Великий відсоток гарантованої дохідності. Організатори проєкту пропонують надприбутки, які в рази більші від середньої процентної ставки банків за депозитами. Йдеться про 100% і більше річних.
2. Відсутність дозволів та ліцензій. Іноді інвестору показують «ліцензії» від закордонних сумнівних організацій або ж «ліцензії» від регуляторів в екзотичних країнах.

Читайте також: Інвестиції українців в ОВДП. Статистика за 2024 рік та перспективи на 2025 рік

3. Агресивний маркетинг. Масштабна, яскрава, багатообіцяюча реклама. Ґрунтується на емоціях, а не раціональних доводах. Важливо не піддаватися великій кількості позитивних відгуків на сайті компанії, рекомендаціям відомих блогерів та медіа-персон.
4. Відсутність фізичного офісу. Виключно онлайн комунікації та відсутність ідентифікованих співробітників, юридичного відділу, бухгалтерії, суміжних служб. Укладання угод без фізичної присутності, особистого підпису чи ЕЦП та звірки документів.
5. Відсутність реєстрації в країні залучення інвестицій. Контактні юридичні особи та бенефіціари, як правило, є резидентами таких країн, як Сейшельські острови, ОАЕ, Британські Віргінські острови, Сент-Вінсент і Гренадини, республіки Вануату, країн з офшорними зонами, пільговими митними чи реєстраційними умовами.

Читайте також: У чому українці здебільшого зберігають заощадження

6. Відсутня акредитація інвестора. Відсутність перевірки фінансового стану інвестора, його кредитної історії та іншого. Відсутність проходження будь-якої процедури KYC.
7. Підозрілі або неперевірені біографії менеджерів. Закритість інформації про керівників проєкту, відповідальних за юридичне, фінансове, бухгалтерське супроводження. Розмиті та юридично нечіткі назви посад номінальних керівників, які фігурують в рекламі. Такі особи можуть бути найманими акторами.
8. Відсутність підписаних документів. Укладання фінансових договорів вимагає персоніфікації підписантів, особистого підпису, наявності копії документів угоди в кількох екземплярах, підписаних за допомогою ЄЦП фізично.

Читайте також: Як вигідно купити/продати ОВДП, щоб не переплачувати банку

9. Настійлива пропозиція залучати друзів. Це поширена практика скам-проєктів. Сумнівні проєкти пропонують отримання додаткових бонусів та доходів у разі залучення в проєкт нових осіб, зокрема через підключення засобами свого реферального коду.
10. Приховування права власності. Відсутність будь-яких документів, які можуть підтвердити право власності особи на активи чи їхню частку, в які теоретично інвестує скам-проєкт. Відсутність звітів щодо операцій, діяльності, результатів в управлінні проєктом, активами інвестора.
«Якщо ви маєте інформацію щодо потенційно фіктивних дій на фінансовому ринку просимо повідомляти до Комісії на еmail: md@nsssmc.gov.ua», — додали в НКЦПФР.
Не ризикуйте своїми заощадженнями, обирайте лише надійні депозити. В цьому вам завжди допоможе каталог від Finance.ua.

Обрати найвигідніший депозит

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас