Тисячі західних фірм продовжують роботу на території росії — Єврокомісія — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Тисячі західних фірм продовжують роботу на території росії — Єврокомісія

Фондовий ринок
217
Тисячі західних фірм продовжують роботу на території росії — Єврокомісія
Тисячі західних фірм продовжують роботу на території росії — Єврокомісія
Багато іноземних інвесторів продовжує вести бізнес на території росії, незважаючи на російську агресивну війну проти України.
Про це повідомляє DW.
У відповіді Єврокомісії на запит німецького депутата Європарламенту Моріца Кернера йдеться про те, що лише близько 40% міжнародних компаній вирішили залишити рф або вже роблять це.
У своїй відповіді Брюссель спирається на дані Єльської школи управління Київської школи економіки (KSE). За даними останньої, на 18 вересня роботу в росії продовжують парцювати 1410 іноземних компаній (+26 за два тижні). До них, зокрема, належать німецька фармацевтична компанія Stada і група компаній Fresenius, що спеціалізується на медичній техніці та охороні здоров’я. У минулому вони виправдовували свою роботу російському ринку необхідністю надання медичної допомоги рядовим росіянам.
Водночас, за даними KSE, кількість компаній, що згорнули свою діяльність на росії на 18 вересня, досягла 1225. При цьому 275 іноземних компаній завершили вихід з російського ринку.
«Кожна європейська компанія, яка продовжує отримувати прибуток у росії, своїми податками на користь російської держави безпосередньо підтримує військову машину путіна», — заявив Кернер, коментуючи відповідь Єврокомісії.
На думку німецького політика, ЄС має відповідним чином посилити свій санкційний режим. «Діяльність європейських компаній на російському ринку має стати для них економічно невигідно», — сказав Кернер.
Нагадаємо, західні компанії почали йти після вторгнення в Україну у лютому 2022 року. Іноземні компанії вже зазнали збитків у розмірі понад 80 млрд доларів від своїх операцій у росії через списання та втрачену вигоду.
Деякі фірми, які намагаються залишити росію, стикаються з великим зростанням витрат, оскільки москва вимагає великих знижок на ціну активів, які хочуть продати.

Борітеся — поборемо! Слава Україні!

За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас