Обчислення пенсій: як змінювався показник середньої зарплати за 2023 рік (інфографіка) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Обчислення пенсій: як змінювався показник середньої зарплати за 2023 рік (інфографіка)

Казна та Політика
885
Обчислення пенсій: як змінювався показник середньої зарплати за 2023 рік (інфографіка)
Обчислення пенсій: як змінювався показник середньої зарплати за 2023 рік (інфографіка)
У Пенсійному фонді показали, як змінювався показник середньої заробітної плати в 2023 році.
Нагадаємо, розрахунок показників середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» враховується для обчислення пенсії, здійснюється Пенсійним фондом України за інформацією Державної податкової служби України.
До зазначеної інформації, зокрема, належать дані звітності страхувальників про заробітну плату (дохід), на яку нараховується єдиний внесок, та середньооблікова чисельність штатних працівників, зайнятих на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — підприємців та у осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.
Обчислення пенсій: як змінювався показник середньої зарплати за 2023 рік (інфографіка)
Раніше ми писали, кому можуть підвищити пенсії з березня. Про індексацію пенсій ідеться в проєкті постанови Кабміну, розміщеному для обговорення на сайті Федерації профспілок України (ФПУ). Йдеться про те, щоб установити, що з 1 березня 2024 року перерахунок пенсій проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,079″.
Кому можуть підвищити:
Пенсіонерам, які сплачували страхові внески, військовим, чорнобильцям з інвалідністю, тим, хто отримує страхові виплати потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання.

Довідка Finance.ua:

  • з 1 січня 2021 року відповідно до Закону України від 19.09.2019 № 115-IX «Про внесення змін до Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування“ щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб» змінено порядок та строки подання звітності про нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
  • зазначена звітність подається платниками єдиного внеску у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку);
  • для роботодавців строк подання звітності за найманих працівників — протягом 40 календарних днів після закінчення звітного кварталу.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас