Ставки зростатимуть: аналітик про депозити після рішення НБУ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ставки зростатимуть: аналітик про депозити після рішення НБУ

21.01.2022, 20:01Кредит&Депозит
7285
Національний банк України ухвалив рішення підвищити облікову ставку з 21 січня з 9% до 10%. Облікова ставка НБУ — це орієнтир вартості грошей, який, серед іншого, впливає і на банківські ставки.
Як наголошується в матеріалі, по суті, облікова ставка — це ціна, за якою Нацбанк кредитує інші банки, впливаючи через цей інструмент на ціни. Якщо ставка висока, то і кредити дорогі, а тому населення і бізнес воліють їх не брати, а накопичувати.
Чи буде прямий вплив облікової ставки на ставки банків за кредитами і депозитами — питання неоднозначне. У НБУ запевняють, що цей інструмент працює, що видно за підсумками минулого року, коли ставки також підвищувалися.
Фінансовий аналітик групи ICU Михайло Демків вказує, що ставки за депозитами дещо зросли в останньому кварталі 2021 року і продовжать зростати в цьому році. Але проти цього грає серйозний фактор — дуже висока ліквідність банківської системи. «Люди продовжують тримати гроші в банках навіть при поточних відсотках», — говорить він.
Відзначимо, в грудні 2021 року середні процентні ставки банків за новими депозитами в гривні для населення склали 7,2% річних. У порівнянні з кінцем 2020 року ставки знизилися на 3,2 п. п.

Довідка Finance.ua:

  • Національний банк України (НБУ) прийняв рішення підвищити облікову ставку з 9,0% до 10,0% з 21 січня 2022 року. Таким чином, НБУ продовжив цикл підвищення ставок, розпочатий у березні минулого року і викликаний стрибком інфляції.

Отримайте бонус до депозиту

За матеріалами: РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас