0 800 307 555
0 800 307 555

Впровадження ЄІССС: де зберігатимуться персональні дані українців


Впровадження ЄІССС: де зберігатимуться персональні дані українців

Із впровадженням Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС) єдиним місцем зберігання інформації про людину для надання будь-яких соціальних послуг буде Єдиний соціальний реєстр (ЄСР).

Finance.ua як портал, що дбає про ваші доходи, дізнався від Міністерства соціальної політики, що реєстр створено замість десятка не пов’язаних між собою реєстрів та інформаційних систем з надійною системою захисту персональних даних.

Як пояснюють в міністерстві, на базі ЄСР буде консолідуватись вся «пенсійна історія» людини – як в солідарній, так і в обов’язковій накопичувальній системі, коли вона запрацює.

Єдиний соціальний реєстр – інформаційне ядро ЄІССС, де зосереджені 2 групи інформації:

  • соціальна реєстраційна картка особи: містить анкетну інформацію, наявні документи, а також інформацію про соціальні статуси (пенсіонер, безробітний, інвалід, отримувач субсидій та ін.).
  • електронна особова справа: зберігає інформацію про різні види соціальної підтримки (допомоги, послуги, компенсації). Формується на підставі звернень громадян та в процесі подальшого супроводження надання послуг.

На базі ЄСР повинні проводитись всі призначення соціальної підтримки, здійснюватися контроль та аналізуватись правильність призначення.

Наразі такий реєстр створений шляхом наповнення з баз даних Пенсійного Фонду та Мінсоцполітики. Первинне наповнення ЄСР повинно відбутись шляхом міграції в нього даних з діючих систем та подальшої актуалізації в процесі функціонування ЄІССС.

Довідка Finance.ua:

  • завдяки розширенню пілотного проєкту із запровадження Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС), громадяни зможуть отримати більше десяти соціальних послуг в електронній формі, у тому числі – житлових субсидій;
  • запровадження ЄІССС суттєво зменшить витрати на утримання органів соціального захисту населення;
  • 200 тисяч субсидіантів не пройшли автоматичну верифікацію через невідповідність критеріям, які дають право на отримання субсидії.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua