0 800 307 555
0 800 307 555

Процентні ставки банків за депозитами та кредитами в травні-липні — Данилишин


Процентні ставки банків за депозитами та кредитами в травні-липні — Данилишин

Фінансовий сектор потребує продовження реформ задля забезпечення ефективного виконання ним базових функцій фінансового посередництва.

Про це повідомив голова ради НБУ Богдан Данилишин у Facebook.

В травні-липні процентні ставки банків за новими депозитами для фізичних осіб в національній валюті зберігаються в діапазоні 7,5-8,0% річних, що нижче рівня січня-квітня (8,0-8,5% річних) і значно нижче поточного рівня інфляції (9,5%).

Процентні ставки банків за новими гривневими кредитами бізнесу за останній тиждень липня дещо знизились (до рівня близько 8,5% річних), залишаючись вище рівня січня-березня поточного року.

Причини. Під впливом пригніченого коронакризою попиту нейтральна вартість грошей в економіці знизилась, що тисне на процентні ставки в бік зниження;

  • чинники поточної інфляції пов’язані не з активізацією попиту, а з немонетарними чинниками, і тому банки не мають ринкових стимулів для підвищення процентних ставок за депозитами, оскільки в реальній економіці не з’явилося достатньої кількості об’єктів для нарощування кредитування;
  • процентні ставки банків за депозитами та кредитами наразі не в змозі активно впливати на інфляційну динаміку, оскільки потужність каналів гривневих заощаджень та гривневого кредитування економіки є занадто слабкою, щоб помітно впливати на інфляційні процеси.

Процентні ставки за новими державними облігаціями ще з кінця 2020 р. тримаються на рівні близько 11% річних (за річними ОВДП), значно перевищуючи рівень облікової ставки (7,5%), рівень інфляції (9,5%) та навіть рівень середніх ставок кредитування бізнесу (8,5%).

Він також заначив, що ефективність монетарної трансмісії в економіці України залишається низькою, а сам фінансовий сектор потребує продовження реформ задля забезпечення ефективного виконання ним базових функцій фінансового посередництва.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua